ארכיון לינואר, 2009

המפסידים של אתמול הם המנצחים של המחר

שוק ההון פועל בצורה מחזורית כך שהמנצחים של אתמול הם המפסידים של היום, ועשויים להיות שוב המנצחים של מחר. כמובן שלאיש אין אפשרות לחזות מתי יתחיל מחזור ומתי הוא יסתיים, אך בתור כלל אצבע, כדאי לחפש את המנצחים של המחר בתוך המגזרים שנפגעו הכי הרבה. שלושה מגזרים שמניותיהם הרקיעו שחקים במהלך מחזור העליות האחרון, ונשחטו [...]

מניות מעניינות להשקעה, תעודות סל

התכונות של משקיע מצליח

רק מעטים מאיתנו נולדו עם תכונות השקעה מולדות. אפילו המשקיעים המצליחים ביותר בכל הזמנים, כמו וורן באפט, פיטר לינץ’ ואחרים, ביצעו לא מעט שגיאות לפני שעלו על המסלול הבטוח להצלחה. מרבית השגיאות שאנו מבצעים קשורות לטבע הפסיכולוגי שלנו כבני האדם – יצר החמדנות, הבטחון העצמי המופרז, אהבת ההימור, והתשוקה העזה לרווח מול הפחד הכביר מהפסד.
לאור [...]

השקעות למתחילים, כיצד להשקיע נכון

מה עובד בשוק ההון

לאחר שמשקיעים רבים איבדו את אמונם באינדיקטורים הרציונליים לאור קריסת שוק ההון, יש מי שפונים לאינדיקטורים קצת פחות שגרתיים כדי לנבא לאן נושבת הרוח. הימורי רולטה?
כל מחקר אקדמי רציני שנערך בעשרות השנים האחרונות מוכיח שכן, אך זה עדיין לא מונע מהמהמרים להניח את כספם על השולחן. הנה כמה מיתוסים לדוגמה, וגם המלצה חשובה: אל תבזבזו [...]

אסטרטגיות השקעה, כיצד להשקיע נכון, נושאים אחרים

המגזרים האטרקטיביים להשקעה במיתון הקרוב

2009 הפציעה, ועמה שלל חששות מהעמקתו של המיתון העולמי. האם זה אומר שבתור משקיעים יש להוריד את הראש עד יעבור זעם ולהתבצר בפיקדונות הבנקאיים נושאי תשואות מינימליות? לא בהכרח. תתפלאו לשמוע, אבל יש סקטורים שהמיתון דווקא עושה להם טוב. הנה חמישה כאלה:
1. רשתות קמעונות זולות. מבין כל המגזרים, מגזר רשתות המכירה הזולות היה היחיד כמעט [...]

כיצד להשקיע נכון, מניות מעניינות להשקעה