ארכיון לספטמבר, 2010

פרוטליקס או ביוסל ?

מאז שהחלה מנית פרוטליקס להיסחר בבורסה בת”א, אני מקבל פניות רבות בשאלה האם לרכוש באופן ישיר מניות של פרוטליקס או לחילופין לרכוש מניות של ביוסל, שכידוע כל פעילותה מתבססת על החזקת 17.9% ממניות חברת פרוטליקס (מי שאינו מכיר את פרוטליקס, יכול לקרוא סקירה עליה כאן).
מדוע יש כאן התלבטות? כאמור, ההחזקה היחידה של ביוסל היא ב- [...]

מניות מעניינות להשקעה

שדרוג באתר – שיפור מהירות הגלישה

שלום,
ניצלתי את חופשת החג הקצרה להתקין תוסף (plugin) לבלוג שלי שאמור לשפר את מהירות הגלישה בו. אתם צריכים להרגיש את זה כבר בגלישות הקרובות שלכם.
אודה לכם אם תוכלו לכתוב בתגובות האם עמודי האתר באמת עולים מהר יותר מאשר מקודם, ואם נתקלתם בתקלות/שגיאות במי מהעמודים.
תודה ושתהיה שנה מעולה.
ינון

נושאים אחרים

האם להשקיע במניות הגז והנפט הישראליות?

תשמעו סיפור. בתחילת ספטמבר כתבתי טור שגרתי לגלובס שעסק במניות הנט-נט של בנג’מין גראהם, אבי השקעות הערך. למי שלא מכיר, המדובר במניות הנסחרות במחיר נמוך בהרבה מהשווי הנכסי השוטף הנקי שלהן (מזומנים פלוס 3/4 מחשבונות הלקוחות פלוס חצי מהמלאי בניכוי כל ההתחייבויות). במילים אחרות, אלו מניות שנסחרות במחיר זול באופן יוצא דופן, לפחות על הנייר. [...]

כיצד להשקיע נכון

שנה טובה

היי חברים,
כבר לא מעט זמן אני עובד על מדריך למניות שיסייע למשקיעים מתחילים לפלס את דרכם בעולם המנייתי ויעזור למשקיעים מתקדמים יותר לשפר את הבנתם בנושא. לרגל החג, קבלו את המדריך להשקעה במניות.
תיהנו ושתהיה שנה מעולה, שנת בריאות והצלחה לכולנו.
ינון אריאלי

נושאים אחרים

המדריך להשקעה במניות – הקדמה (0)

מניות הן אפשרות ההשקעה הרווחית ביותר מבין אלו הקיימות בשוק ההון, ועשויה להביס כל השקעה אחרת בטווח הארוך. יחד עם זאת, השקעה במניות טומנת בחובה גם סיכונים גבוהים יותר מאשר השקעה ברכיבי השקעה אחרים, אם אינכם מבינים היטב כיצד לבחור את מניותיכם וכיצד לנהל את תיק המניות שלכם.
למרות זאת, הצלחה בהשקעה במניות אינה כה מורכבת [...]

המדריך להשקעה במניות

המדריך להשקעה במניות – השקעה מול מסחר (1)

הדימוי השכיח של המשקיע, הוא סוחר מיוזע היושב מול חמישה צגי מחשב עמוסים באינפורמציה וגרפים עם סימונים משונים, בעוד הטלפונים מאחוריו מצלצלים בלי הרף. למרות שישנם לא מעט סוחרים הנוהגים כך, ההשקעה בשוק המניות שונה לגמרי. על מנת להצליח בהשקעה במניות, עליכם לשכוח את התמונות הללו, ולהבין כי השקעה היא שונה לגמרי ממסחר. הצלחתכם אינה [...]

המדריך להשקעה במניות

המדריך להשקעה במניות – מה קובע את מחיר המניה (2)

אם ההצלחה בהשקעה במניות אינה תלויה באופן המסחר שלכם, מה כן משנה? האם צורת התנהגות גרף מחיר המניה בטווח הקצר, השתנות מחזורי המסחר או פרמטרים טכניים אחרים הם החשובים, או שאולי ישנם גורמים אחרים הקובעים את מחירה האמיתי של מניה? על מנת להשיב על שאלה זו, עליכם להבין תחילה שני עקרונות בסיסיים השלובים זה בזה.
העקרון [...]

המדריך להשקעה במניות