האם להשקיע בחברת אלגו-טריידינג שלא הפסידה (כמעט) מעולם?

שנה לאחר ביטול ההנפקה הקודמת, חברת האלגוטריידינג VIRTU שוב מנסה להנפיק את עצמה בוול סטריט. הפעם לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר. על פניו לא יקר בהשוואה להכנסות של 723 מיליון דולר ורווח נקי של 190 מיליון דולר ב- 2013 (מכפיל רווח 13.6). לשם השוואה, המתחרה הציבורית המובילה שלה, KCG Holding, נסחרת במכפיל 23.5.

בכל זאת, יש לי שתי שאלות פשוטות: מדוע חברת אלגו שהפסידה כסף רק ביום אחד בודד ב-5 השנים האחרונות ויש לה אינסוף כסף לממן את פעילותה, צריכה לגייס כמה מאות מיליוני דולרים בודדים ועוד רוצה להתחלק ברווחים עם הציבור? האם ההצלחה בעבר ניתנת לשחזור לאורך מספיק שנים קדימה? אם היו תשובות טובות לשאלות האלו, כנראה ש- VIRTU לא הייתה מנפיקה את מניותיה…

פוסטים מעניינים נוספים:

סקירות מיוחדות

נהנתם מהפוסט? רוצים לראות איזה מניות אני מחזיק עכשיו? לחצו כאן לצפייה בתיק שלי!* * *
הנחיות הרשות לניירות ערך אוסרות עלי להתייחס לתגובות או לפניות שלכם באתר או בדואר האלקטרוני, לרבות פניות באמצעות פלטפורמות אחרות דוגמת עמוד ה-FaceBook, ולכן אוכל לטפל רק בפניות טכניות הקשורות לרישום לאתר או לקורסים. הדברים המובאים בבלוג הינם לצורך מידע כללי בלבד ואין לראות בהם משום המלצה ו/או ייעוץ לגבי כדאיות ההשקעה בניירות ערך ו/או מכשירים פיננסיים אחרים. הדברים אינם מהווים תחליף לייעוץ ספציפי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכל העושה בהם שימוש עושה זאת על דעתו ועל אחריותו בלבד. לכותב אין רישיון ייעוץ השקעות, ויש לו עניין אישי בניירות הערך שהוזכרו.