התיק של ינון

איך להרוויח מחברות הספאק שכובשות את וול סטריט

27/12/2020 • ינון אריאלי
איך להרוויח מחברות הספאק שכובשות את וול סטריט

חברות ספאק: איך להשקיע בטרנד הכי חם בשוק המניות 

אם הייתי מציע לכם לתת לי צ’ק פתוח לשנתיים ואני אשתדל למצוא השקעה מעניינת לכסף שלכם, הייתם הולכים על זה?

אם השבתם בשלילה אז אתם במיעוט כי בשנה האחרונה מיליוני משקיעים בוול סטריט הסכימו לתת את מיטב כספם – עשרות מיליארדי דולרים, למנהלי חברות צ’ק פתוח כאלו בתקווה שירוויחו בשבילם כסף במהלך הזה. לפעמים זה עובד בגדול, אבל יש גם הרבה סיכונים בדרך. איך בוחרים מנית ספאק מנצחת?

מהי חברת ספאק (SPAC)?

חברות ספאק, SPAC, קיצור של special purpose acquisition companies, או חברות צ’ק פתוח (blank check companies), הן חברות שהונפקו ללא פעילות עסקית וגייסו כסף ממשקיעים גדולים במטרה אחת – למזג לתוכן פעילות של חברה פרטית כלשהי בתמורה לנתח ממניותיה.

התהליך הזה הוא win-win עבור שני הצדדים – החברה הממוזגת נכנסת לבורסה בזריזות, בלי תשקיפים מסובכים ורוד-שואו יקר, ומקבלת “בוכטה” של מזומנים, ומן העבר השני מחזיקי מניות השלד מקבלים נתח נכבד ממניות חברה פופולארית בתמחור אטרקטיבי, שאפילו יכול לעלות בגלל הבאזז סביב המיזוג.

חברות הספאק מנפיקות בדרך כלל יחידות השתתפות (Units) ב-10 דולר למניה, וביום המסחר הראשון הן משקפות לחברה שווי שוק השווה לסכום הכספי שגויס לחברה. לאחר מספר שבועות חל יום הפיצול, בו מתפצלת כל יחידה למניה וכתב אופציה (וורנט, Warrant), שמקנה למחזיק בו את האופציה להמירו למניה בעתיד בתוספת עלות מימוש ידועה מראש (לרוב 11.5 דולר), ושני ניירות הערך האלו מתחילים להיסחר בבורסה בנפרד.

למה המשקיעים כל כך מתלהבים מחברות הספאק האלו?

בזמנים רגילים אין ביקוש גדול מידי לחברות ספאק, כי גם מנהלי הספאק וגם החברות הפרטיות המועמדות למיזוג יודעות שהן יתומחרו על בסיס התוצאות הכספיות שלהן. אבל בתקופות של אופוריה בשוק המשקיעים מוכנים לתמחר חברות בתמחורים גבוהים הרבה יותר תוך התעלמות מהסיכונים הטמונים בהשקעה, ולכן הביקוש למניות ספאק עולה והן יכולות לזנק בעשרות ולפעמים אפילו מאות אחוזים מייד לאחר ההודעה על מיזוג הפעילות החדשה פנימה. בין הדוגמאות הבולטות שהובילו לזינוק אדיר במניה אפשר להזכיר את Virgin Galactic Holdings, חברת המשאיות החשמליות Nikola ואת DraftKings, שטסו למעלה בחודשים שלאחר המיזוג שלהן לחברות ספאק.

גם החברות הישראליות זיהו את הפוטנציאל הזה, ולאחרונה שמענו על חברת אינוויז, שמפתחת חיישני LiDAR לרכב אוטונומי, שצפויה להתמזג לתוך הספאק Collective Growth Corporation בעתיד הקרוב, וגם חברת המלצות התוכן טאבולה שוקלת הנפקה כזאת בעתיד הקרוב (השמועה מדבר על מיזוג לתוך הספאק ION Acquisition Corp 1).

הנפקות ספאק לאורך השנים

ה-SPACs הם כרגע תפוח האדמה הכי לוהט בוול סטריט. לפי האתר SPACInsider היו השנה 248 הנפקות ספאק שגייסו כ-82 מיליארד דולר, פי 4 ממספר ההנפקות ב-2019 ופי 16 מהמספר של שנה ממוצעת. כנראה שהמספרים האלו הולכים לגדול, כי לפי ההערכות האנליסטים של גולדמן זאקס, בשנתיים הקרובות אנחנו צפויים לראות פעילות מיזוגים של חברות פרטיות לתוך שלדים בהיקף של 300 מיליארד דולר. המגמה הזו מזכירה מאוד את השנתיים שלפני התפוצצות בועת הדוט.קום, שגם שם הייתה התלהבות מטורפת כזו, ואני מעריך שזה יימשך עוד תקופה דומה גם הפעם, בעיקר כי יש המון “כסף” של משקיעים חסרי ניסיון, שרק מחפשים להיכנס לבורסה ורודפים אחרי ה”סיפורים החמים” בכל מחיר.

מה הסיכונים בהשקעה בספאק?

לא הכל כזה וורוד בממלכת השלדים הזו. מנהלי הספאק (הספונסרים) דואגים לכך שהם יצאו ברווח מרשים, אבל מחזיקי המניות האחרים נשארים במקרים רבים רק עם הפירורים ואפילו מסיימים בהפסד.

מצד אחד, עם קניתם את מניות הספאק ביום המסחר הראשון ב-10 דולר, אז ההפסד שלכם מוגבל יחסית, כי אם מנהלי הספאק לא ימזגו פעילות במהלך השנתיים הבאות אז כספכם יוחזר אליכם בניכוי הוצאות התפעול של החברה.

הבעיה מתחילה כאשר מנהלי הספאק ממזגים לתוכו פעילות לא מוצלחת או כזו שהמשקיעים לא ממש אוהבים. במקרה כזה, מניות הספאק יכולות לחוות ירידה משמעותית לאחר המיזוג, כמו כל מניה אחרת בשוק, וההפסד של המשקיעים עלול להיות גדול יותר.

וגם אם מוזגה פעילות איכותית, זה לא מבטיח שתצאו ברווח גדול. ראשית, כי החברה הממוזגת אינה פרייארית ותסכים למיזוג רק לפי שווי גבוה מספיק מבחינתה. זה אומר שתחזיקו במניות של חברה שלרוב לא תתומחר בזול, במיוחד אם היא מגיעה מתחום שיש סביבו באזז בתקופה הנוכחית, כמו תחום הרכב החשמלי, ביומד וכד’.

סיכון משמעותי נוסף מגיע מכיוון הדילול שצפוי להגיע לאחר מיזוג הפעילות החדשה. מי שיקרא את האותיות הקטנות בתשקיפי ספאק, יראה כי ברוב המקרים בעלי הספאק דואגים בעיקר לכיס של עצמם ולא למשקיעים האחרים, ויכולים לקבל עד 20% מניות נוספות מהספאק עבור סכום פעוט של כמה עשרות אלפי דולרים בלבד. תחשבו למשל על ספאק שגייס 500 מיליון דולר, ולאחר המיזוג עם הפעילות החדשה יקבלו מנהלי השלד אפשרות לשלם בסך הכול כמה עשרות אלפי דולרים ולקבל מניות בשווי של 100 מיליון דולר! גם אם המניה תיפול ב-50% מייד לאחר המיזוג, מנהלי הספאק עדיין ירוויחו אלפי אחוזים על ההשקעה שלהם, אבל המשקיעים האחרים ידוללו למוות ויצאו בהפסד כואב.

איך לבחור חברת ספאק מנצחת?

אתם מוזמנים לגלוש בעצמכם לאתר SpacTrack ולראות את רשימת 282 חברות הספאק הפעילות היום. חלקן הונפקו ועדיין לא חל יום הפיצול של המניה וה-warrant, חלקן בשלב חיפוש פעילות למיזוג ולחלקן מוזגה פעילות עסקית והן כבר חברות רגילות לכל דבר.

מי שמשקיע במניות של חברות ספאק לפני מיזוג פעילות חדשה, כנראה מצפה להרוויח בגדול, אבל מתוך 282 חברות ספאק הפעילות היום, רק כמה עשרות זינקו מעל 100%, ומדובר רק בחברות שהצליחו למזג פעילות מספיק “סקסית” לתוכן או שנמצאות במשא ומתן למיזוג פעילות כזו. זה אומר שרק חלק קטן יחסית מתוך 242 חברות הספאק שעדיין מחפשות פעילות יזנקו למעלה בצורה משמעותית, והשאלה היא איך דגים את החברות האלו?

אחת האופציות היא לא לנסות לדוג את מניות הספאק המנצחות, אלא לקנות מגוון רחב שלהן באמצעות תעודת סל ייעודית. יש היום שתי תעודות סל שעוקבות אחר מניות ספאק – SPCX ו- SPAK. שתיהן תעודות צעירות עם היקף כספי מושקע נמוך יחסית, אבל בהנחה שהאופוריה בשווקים תמשך, אני מעריך שהן יגדלו בצורה משמעותית בעתיד הקרוב. זה ייתן להן רוח גבית מסוימת למעלה, אבל בסופו של דבר ההצלחה של התעודה לאורך זמן תהיה רק אם מנהליה ידעו לבחור את חברות הספאק הנכונות, אחרת היא תפגר אחרי המדדים המרכזיים בוול סטריט.

למי שמעדיף לבחור מניות ספאק בפינצטה, ולדעתי זו הדרך המועדפת שתעבוד הרבה יותר טוב, אין ברירה אלא לבחון לעומק את הספאק ואת הפעילות הממוזגת. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת ספאק מנצח היא בחינת היסטוריית ההצלחות של מנהלי הספאק. מנהלים מנוסים יכולים להגדיל מאוד את הסיכוי שתהליך החיפוש יוליד מיזוג עם חברה איכותית או לפחות כזו שהמשקיעים יאהבו ומניות הספאק יטפסו למעלה. למנהלים מנוסים יש גם את היכולת להביא עסקת מיזוג בתנאים טובים עבור המשקיעים, מה שיתמחר את מחיר הכניסה שלכם להשקעה בשווי נמוך יותר ויגדיל את הרווח הפוטנציאלי בהשקעה.

גם לסוג הפעילות שמחפשים מנהלי הספאק למיזוג יש חשיבות. בתשקיף של הספאק מפורט תחום הפעילות אותו מעוניינים מנהלי הספאק למזג פנימה. ברור שפונציאל הזינוק במחיר המניה גבוה יותר במיזוג של חברות טכנולוגיות או חברות ביוטכנולוגיות, ובגלל זה רוב מנהלי חברות הספאק מכוונים לשם, אבל מצד שני, גם אי הוודאות בתחומים האלו והסיכויים להצלחה נמוכים יותר וצריך לקחת את זה בחשבון.

פרמטר חשוב נוסף הוא הממדים של הספאק, כלומר כמה כסף גויס לקופת החברה. ככל שהספונסרים (המשקיעים שהביאו את הכסף לספאק) מכניסים יותר מזומנים פנימה, כך גדל מגוון החברות שאפשר למזג לתוך הספאק ואפשר לבחור גם בחברות בוגרות יותר עם רווחים ולא רק עם הכנסות. לכן, אני באופן אישי מעדיף את חברות הספאק הגדולות ביותר, אלו שגייסו מעל 1 מיליארד דולר.

מי מניות הספאק המעניינות ביותר בוול סטריט כרגע?

יש המון חברות ספאק מעניינות היום וכמה מהן עלו מעל הרדאר שלי. אני מעדיף את אלו שמנוהלות על ידי מנהלי השקעות מוכשרים ומנוסים ונמצאות במשא ומתן למיזוג פעילות חדשה או שכבר מיזגו פנימה פעילות איכותית אבל המשקיעים עדיין לא הבינו במה מדובר וכמה שווה החברה. מניסיוני, כשהערפל סביב שלב המיזוג מתפוגג, המשקיעים מתחילים להעריך נכון את השווי של הפעילויות החדשות האלו ואז המניות יכולות להתחיל לטפס למעלה, לפעמים בעוצמה חזקה.

אחת ממניות הספאק שקניתי לתיק שלי היא חברת Pershing Square Tontine Holdings (סימבול PSTH), שמנוהלת על ידי מנהל קרן הגידור האקטיביסטי המצליח ביל אקמן. הספאק של אקמן הוא הגדול ביותר בהיסטוריה, עם קופת מזומנים של 4 מיליארד דולר, ואקמן התחייב להזרים לספאק 1-3 מיליארדי דולרים נוספים מהקרן שלו במידת הצורך. כמות הכסף האדירה הזו תאפשר לו למזג פנימה כמעט כל חברה בעולם שהוא יחפוץ בה, ואקמן אכן מחפש לרכוש נתח מיעוט בחברת חד-קרן (Unicorn) בוגרת בתנאים אטרקטיביים. על הכוונת של אקמן נמצאות כנראה שחקניות מובילות בתחומן כגון חברת התשלומים והסליקה Stripe, ספקית המידע הענקית בלומברג, חברת התוכנה הרפואית Epic Systems Corporation ועוד חברות שיש רמזים לכך שאקמן פנה אליהן בעניין.

אני לא היחיד שנכנס לפוזיציה במניה הזו. עשו את זה לאחרונה גם משקיעים גדולים כמו Seth Klarman, שקנה מניות ב-300 מיליון דולר, חברת ההשקעות Guuggenheim, שקנתה מניות בכחצי מיליארד דולר, וכמה משקיעים גדולים נוספים.

הספאק של אקמן שונה מאוד מספאק אחרים לא רק בממדים, אלא גם בתנאי הוורנטים שיקבלו המשקיעים ובהגבלת היקף הדילול שיכולים לבצע הספונסרים של הספאק. למשל, אקמן הכניס בתשקיף סוכריה לפיה מי שיחזיק את מניות הספאק בהתמדה עד השלמת המיזוג יקבל עוד וורנטים בחינם.

זו לא הפעם הראשונה שאקמן מוביל חברת ספאק. בעבר הוא הצליח בגדול עם הספאק אליו מוזגה חברת Burger King, וגם הפעם אני מעריך שהוא יצליח להביא ערך משמעותי למחזיקי המניות לאורך זמן.

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו?
לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

דיון

 • טל כהן  27/12/2020

  ינון שלום,
  כאחד שעוקב כבר זמן מה אחרי הטרנד ומושקע כבר בשניים (ipob שהפכה לopen לאחר מיזוג עם פלטפורמת opendoor ובpsth אותה הזכרת במאמר) המאמר מקיף וקולע בול.
  רציתי לדעת האם פלטפורמות המסחר בישראל ערוכות לוורנטים העתידיים הללו.
  אני קניתי את ipob לאחר שהוכרז המיזוג עם opendoor אבל לפני המיזוג עצמו. האם מגיעים לי וורנטים? כי אני לא רואה איזו שהיא התייחסות לכך בחשבון המסחר שלי בפסגות טרייד (מערכת ספארק).
  תודה !

  • ינון אריאלי  27/12/2020

   היי טל,
   ברוקרים ישראלים ערוכים לזה, אבל לפעמים יש שם פספוסים, ולכן עדיף שתוודא שקיבלת את הוורנטים שמגיעים לך, ואם אתה לא רואה אותם בחשבון אז פנה אל חדר המסחר של הברוקר ובקש שידאגו לזה.

 • אילן שניאור  27/12/2020

  מעניין מאוד!!
  מחכה!

 • אמיר  27/12/2020

  היי ינון,
  תודה על המאמר ששופך הרבה אור על התחום “האפלולי” הזה.

  מקריאה על הנושא, הבנתי שגם בהצעת המיזוג, יש לבעלי המניות של הספאק אפשרות “לקרוא לכסף” ולצאת עם ה- 10$ למניה טרם המיזוג? האם זה נכון?

  האם גם בישראל יש אפשרות להנפקות בדרך זו?

  • ינון אריאלי  27/12/2020

   היי אמיר,
   לדעתי לאחר שהיחידות פוצלו למניות וכתבי אופציה אז אין דרך חזרה, אבל תמיד צריך לבדוק מה כתוב בתשקיף.
   עד כמה שאני יודע, בבורסה בת”א אין אפשרות להנפקות SPAC, אבל יש אפשרות למזג פעילות חדשה לתוך שלד בורסאי (חברה ציבורית ללא פעילות).

 • אווסולוט  27/12/2020

  ינון שלום,
  אם פספסתי את תאריך הפיצול זה רק אומר שפספסתי את כתב האופציה נכון?
  אני עדיין אמור להרוויח ממיזוג תוכן לחברה(בהנחה שמשקיעים מתלהבים ממנה) גם השקעתי במניה אחרי הפיצול, כן?

  • ינון אריאלי  27/12/2020

   נכון. אם המניה תעלה לאחר הקניה שלך אז תרוויח כסף, גם אם אתה לא מחזיק בכתבי האופציה.

 • פבל פו  28/12/2020

  אז בעצם וורנט זה כמו אופציה בארץ, לא?

  • ינון אריאלי  28/12/2020

   בבורסה בת”א נסחרים הרבה כתבי אופציה (warrants), שרבים קוראים להם בטעות “אופציות”. באופן כללי, כתב אופציה זה מוצר מאוד דומה לאופציה, אבל הוא תמיד אופציית קול (call) ורק חברות יכולות להנפיק אותו, בניגוד לאופציה שכל אחד יכול לכתוב.

 • ישראל לביא  29/12/2020

  היי
  מה הסימונים U או Y ליד הטיקר ברשימה ?? ליד כולן מופיע סימן …
  איזה מהן רלוונטיות לבדיקה בהיותן מייצגות את מה שאתה מתייחס אליו בעניין SPAC ??

  • ינון אריאלי  29/12/2020

   היי ישראל,
   U אומר שאלו יחידות לפני הפיצול למניה וורנט.
   אם אתה רוצה לבחור ספאק מנצחת אז ההיגיון אומר לבחון את כולם.

 • אלי  30/12/2020

  ינון שלום,
  אם רוצה להשקיע ב PSTH למשל, איפה אני יכול לעשות זאת ?
  רואים לפני מספר ימים ירדה מ כ 6 דולר לכחצי דולר ליחדה, ובהמשך עלתה חזרה סביב ה 5 דולר, אך אתה מסביר את זה ?

  • ינון אריאלי  31/12/2020

   היי אלי,
   תוכל לקנות את המניה דרך הבנק או כל ברוקר פרטי (חבר בורסה) ישראלי או אמריקני.
   המניה נסחרה בשבוע האחרון בין 25-26 דולר. אני לא רואה את התנודה שאתה מדבר עליה.

 • טמיר  31/12/2020

  אני רואה שיש PSTH ו PSTH_WS מה ההבדל ?

  • ינון אריאלי  01/01/2021

   אלו כתבי האופציה על המניה (מחיר מימוש של 23$).

 • שרון גז  08/01/2021

  הי, קניתי מניות של חברת scorpio tankers יומים-שלושה לפני שמכרת… החלטתי להשאיר למרות שירדו עוד כ 30%… עכשיו המחיר שלה הגיע פחות או יותר למחיר הקניה שלי. לפי מה שאני שומע מהשטח מחירי ההובלה הימית עולים

  מאוד בחודשים האחרונים. אשמח לשמוע את דעתך בנושא. תודה

 • שרון גז  08/01/2021

  אני קבלן בניה במקצועי ובחודש האחרון מעדכנים אותנו בעליות מחירים של מוצרי הבניה עקב עליה במחירי ההובלות הימיות… לכן חשבתי שהדבר ישפיע גם על הובלות המיכליות… בכל מקרה המניה עלתה בתקופה האחרונה מעל 35%

 • שיינר אליעזר  15/01/2021

  שלום ינון
  רכשתי מניות PSTH ב-28.12 האם מגיעים לי כתבי אופציה ?
  תודה
  אליעזר

  • ינון אריאלי  16/01/2021

   אינך זכאי לוורנט שניתנו בתחילת הדרך, אבל תהיה זכאי לוורנטים שיינתנו למי שיחזיק את המניה עד להשלמת המיזוג עם החברה החדשה (אם וכאשר יהיה כזה).

 • דוד גפרי  15/01/2021

  היי ינון

  רק היום שמעתי על הספאק … ראייתי את זה על הספאק :

  With a simple “Pre-IPO Code” you plug right into your brokerage account
  and buy units BEFORE IPO

  האם אפשר לקנות בארץ יחידות חברות לפני IPO, כלומר לפני שמתחיל המסחר בשוק, ?

  תודה

  • ינון אריאלי  16/01/2021

   היי דוד,
   לפעמים אפשר לקנות מניות בטרם ההנפקה בפועל. תצטרך לפנות לברוקר שלך ולשאול אותו לגבי המניה שמעניינת אותך אם זה אפשרי.

 • אלי טרבלסי  20/01/2021

  היי יינון,
  אני מחזיק בספאק cgro שרכשתי לאחר ההודעה על מיזוג אפשרי עם אינווייז.
  מה קורה כשהמיזוג מתבצע בפועל?
  האם יהיו לי מניות של אינווייז באופן אוטומטי?
  האם אני צריך לבצע פעולה כלשהי?
  תודה!

  • ינון אריאלי  20/01/2021

   היי אלי,
   לאחר המיזוג ייתכן שהשם של החברה והסימבול של המניה ישתנו אבל היא תמשיך להיות בתיק שלך כרגיל. מה שכן ישתנה, זה מבנה ההון של החברה – מספר המניות הנסחרות והמאזן שלה, ולכן ייתכן שמחיר המניה יירד, בהתאם לשווי ההוגן של החברה החדשה.

 • דוד גפרי  21/01/2021

  בהמשך לתשובתך לאלי כתבת ש “ייתכן שמחיר המניה יירד, בהתאם לשווי ההוגן של החברה החדשה” …. אז איך מרוויחים מחברות הספאק שזה השם של הכתבה שלך … !! ?
  מבולבל
  דוד

  • ינון אריאלי  21/01/2021

   היי דוד,
   במיוג לספאק מנפיקים עוד מניות לחברה הממוזגת. אם השווי לאחר הדילול הזה יהיה נמוך מהשווי של החברה הממוזגת אז מחיר המניה יעלה למעלה בהתאם. כך מרוויחים בצורה מושכלת מהשקעה בספאק.

 • אמיר בן שיטרית  21/02/2021

  שלום
  השקעתי בcciv במחיר 18
  כרגע מחירה 52
  צפויה להתמזג עם חברת לוסיד
  מה זה אומר לגבי ההמשך

  • ינון אריאלי  21/02/2021

   אתה צריך לקרוא את התשקיף כדי להבין את כל הפרטים, ובעיקר מה יהיה החלק של בעלי המניות הנוכחיים בחברה המאוחדת. כך תוכל לדעת אם תמחור המניה אטרקטיבי או לא.

 • אמיר  21/02/2021

  לצערי אני חדש בתחום
  עדין אין לי מושג אם אני צריך למכור את האחזקות בcciv או לחכות למיזוג שצפוי להיות מוכרז בשלישי

 • אמיר  21/02/2021

  יש סיכוי שאתה מייעץ לי מה לעשות?

  • ינון אריאלי  21/02/2021

   אסור לי לייעץ, אבל בתור עצה, אם אתה לא יודע כמה שווה המניה אז תמכור.

 • אמיר  21/02/2021

  However, as the merger closes, the PIPE investors have an automatic gain of 5.5 times their money. At the close, they purchase shares at $10 per share that are immediately worth $55.
  לפי הבנתי הקטנה באמת זאת אומרת שהמניה תהיה שווה 55?

  • ינון אריאלי  21/02/2021

   זה אומר שמי שקנה את המניה בהנפקה הרוויח פי 5.5 על כספו. אבל זה לא אומר שזה השווי ההוגן של המניה.

 • אמייר  21/02/2021

  או האם זה פי 5.5 ממה שהשקעתי?
  וסליחה מראש שאני משגע אותך

 • אמיר  21/02/2021

  אוסיף ואציין שמכרתי כבר 200 יח מתוך ה300 שיש לי במחיר 58

 • דוד גלבוע  25/02/2021

  מתי הוקמה psth?
  תוך כמה זמן היא מחויבת להשקיע?
  אחרת היא צריכה להחזיר את הכסף?

  • ינון אריאלי  25/02/2021

   PSTH הונפקה בספטמבר 2020 ויש לה שנתיים לבצע את המיזוג, אחרת יוחזר למשקיעים הכסף (20$ למניה).

 • משה  30/03/2021

  מזה הנפילה הדרסטית של המניה?

  • ינון אריאלי  30/03/2021

   לאחרונה היו פרסומים על כך שהרשות לני”ע האמריקנית תבחן את נושא הספאקים, וזה יצר אווירה שלילית מסוימת במגזר בשבועות האחרונים. אולי זו הסיבה לירידות שנרשמו בחלק מהמניות האלו.

 • רמי כץ  05/04/2021

  היי ינון
  אני חדש לחלוטין בתחום רכשתי מניות של אינטרקיור שאמורה להתמזג עם ספאק מה קורה בעצם אחרי המיזוג אני עדיין יכול למכור את המניה כרגיל או שאני מחזיק במניית ספאק והאם אני יכול למכור כרגיל ולממש רווח

  • ינון אריאלי  05/04/2021

   היי רמי,
   אחרי המיזוג תקבל יחידות חדשות של הספאק ותוכל למכור אותן בשוק.

 • אסף וקנין  13/04/2021

  היי ינון
  שאלה , אם אני קונה מניות של ספאק לפני המיזוג הצפוי , האם מחיר המניה אותה קניתי היום ונתון כמובן לשינויים של ביקוש והיצע נשאר גם לאחר המיזוג עם החברה , או שהערך ירד בגלל תשלום מסוים לספונסר או כל סיבה נוספת ?

  • ינון אריאלי  13/04/2021

   היי,
   מחיר מנית הספאק לאחר המיזוג יעלה או ירד בטווח הקצר בהתאם להתלהבות של המשקיעים מהחברה הממוזגת, אבל לאורך זמן הוא ילך לנקודת המחיר שמשקפת את השווי הכלכלי של הפעילות החדשה שמוזגה פנימה. הספונסרים של הסאפק מקבלים תגמול שיכול להגיע עד ל-25% משווי ההחברה הממוזגת, ולכן יהיה פה דילול של מחזיקי המניות (כלומר כל מניה תהיה שווה פחות מהשווי לפני חלוקת התגמול הזה).

השאר תגובה

* כתובת המייל שלך לא תפורסם
* אנו מנועים מלענות על שאלות בנוגע למניות ספציפיות

איך לקנות מניות שעולות במאות אחוזים בשנים הבאות? 

X