התיק של ינון

איך מתחילים להשקיע במניות ומנצלים את הירידות בשווקים?

25/03/2020 • ינון אריאלי
איך מתחילים להשקיע במניות ומנצלים את הירידות בשווקים?

הירידות החדות בשוקי המניות בתקופה האחרונה הובילו לעלייה גדולה בהתעניינות של משקיעים חדשים, שמבינים שאפשר לנצל את הירידות החזקות כדי לעשות רווחים של פעם בחיים. אז בואו נדבר על איך להשקיע במניות בבורסה דווקא עכשיו

כמשקיע ערך שנמצא בשוק המניות מאז 2001, זו המפולת השלישית שאני צולח, כך שאני יודע שהתקופה הנוכחית והשנים שלאחר המשבר הם הזמנים בהם עושים את הכסף הגדול באמת. חבל לפספס את זה.

בפוסט הזה אסביר בתמציתיות איך מתחילים להשקיע במניות בבורסה ומדוע עכשיו, דווקא במהלך המשבר, זה זמן נהדר להתחיל להשקיע.

למה בכלל להשקיע בשוק ההון?

שוק ההון הוא מקום מדהים, כי הוא אפיק ההשקעה היחיד בו כל אחד מכם יכול להשקיע ולהרוויח כסף לאורך זמן גם אם יש לכם סכום התחלתי קטן ואין לכם ידע גדול בתחום.

כל מה שצריך זה אסטרטגיה חכמה, סבלנות, והסתכלות על הטווח הארוך.

כמה אפשר להרוויח מהשקעה במניות?

שוק המניות עולה ב-9% בשנה בממוצע.

הגידול הוא בצורה של ריבית דריבית. כלומר, אם תשקיעו 100 שקלים בשוק המניות, הם יהפכו ל-109 שקלים לאחר שנה ממוצעת, ובשנה שלאחר מכן יגדלו ל-118.8 שקלים, וכן הלאה. למעשה, הכסף שלכם יוכפל כל 8 שנים.

לדוגמא, אם הייתם משקיעים 100,000 שקלים בשוק המניות האמריקני לפני עשר שנים ומוסיפים להשקעה 500 שקלים מידי חודש, היו לכם עכשיו כמעט חצי מיליון שקל ביד! וכל זה בלי שום מאמץ או ידע מיוחד.

אבל רגע, מה זה בכלל מניות?

מניה היא נייר ערך המקנה למחזיק בו בעלות חלקית בזכויות השליטה בחברה, כלומר הוא זכאי להשתתף בקבלת ההחלטות באסיפת החברה וזכאי לחלקו היחסי ברווחי החברה. הרווח מההשקעה במניות מגיע מעליית מחיר המניה (רווח הון) ומקבלת דיבידנדים שמחלקת החברה מתוך רווחיה העודפים (כן, זה כסף מזומן שאתם מקבלים לחשבון שלכם מתוך הרווחים העודפים של החברה).

המחיר של המניה (או השווי של החברה) נקבע לפי התוצאות הכספיות של החברה – ככל שהיא מרוויחה יותר כך גדל השווי שלה בהתאם, ומחיר המניה עולה. אבל לפעמים מחיר המניה יורד או עולה בצורה לא רציונלית לתקופה קצרה בגלל אירועים בחברה.

למשל, המניה של חברת הנעליים נייק ירדה בחדות בחודש האחרון בגלל שהמשקיעים פוחדים מנגיף הקורונה. בפועל, האם בעוד שנה כשתסתיים הקורונה אנשים יפסיקו לקנות נעלים של נייק? ברור שלא, ולכן הירידה הזו אינה מוצדקת, והמניה תשוב למחיר ההוגן שלה לאחר המשבר.

משקיעי ערך, המנתחים את החברה ומעריכים את השווי ההוגן שלה, מנצלים את העיוות התמחורי הזמני הזה כדי להרוויח מזה כסף – הם קונים את המניה בזול ומוכרים במחיר ההוגן ברווח גדול.

מניות נסחרות מידי יום בבורסה, כך שניתן לקנות ולמכור אותן מתי שרוצים. הנזילות המיידית הזו היא יתרון משמעותי של השקעה במניות בבורסה בפרט ובשוק ההון בכלל על פני השקעה בנדל”ן למשל, שם הכסף אינו נזיל למקרה שאתם צריכים אותו בדחיפות.

מניות משמשות כאבני הבניין למוצרי השקעה נוספים, כגון קרנות סל (נייר ערך העוקב אחר מדד המורכב מאוסף של מניות או אג”ח), קרנות נאמנות (מעין תיק מנוהל משותף לקבוצת משקיעים גדולה), ניירות המירים (אופציות וכתבי אופציה), מוצרים מובנים (סטרקצ’רים) ועוד. תוכלו לראות הרחבה בעניין במדריך למשקיע המתחיל.

איך קונים ומוכרים מניות?

בשביל לקנות מניות אתם צריכים לפתוח חשבון השקעות אצל ברוקר. הבנקים הם הברוקרים הגדולים במדינה, אבל הם גובים דמי ניהול ועמלות מסחר יקרים מאוד. לכן, עדיף לפתוח חשבון השקעות אצל ברוקר פרטי, חבר בורסה המפוקח על ידי הרשות לניירות ערך.

תוכלו לראות רשימה של כל הברוקרים הפרטיים בקישור הזה. אני ממליץ על איביאיי (קישור לפתיחת חשבון) או על מיטב-דש (קישור לפתיחת חשבון). שניהם ברוקרים אמינים המציעים דמי ניהול של כ-15 ש”ח לחודש בלבד ועמלות מסחר זולות.

לאחר פתיחת החשבון ייתן לכם הברוקר גישה למערכת מסחר בארץ ובחו”ל ותוכלו לבצע פעולות מסחר במניות ובשאר מוצרי ההשקעה הקיימים בשוק.

למה כדאי להשקיע בבורסה דווקא בזמן מפולת בשוק?

בתקופה של אי וודאות כמו היום, אנשים נוטים להתבלבל בין סיכון לאי-וודאות.

סיכון הוא בחברות שלקחו יותר מידי הלוואות וכעת, כשההכנסות שלהן ירדו בגלל הסגר בעקבות הקורונה, הן לא יוכלו להחזיר את הריבית על ההלוואות ויכנסו לקשיי נזילות.

מצד שני, יש חברות איכותיות, רווחיות, שאין להן חובות משמעותיים ויש להן יתרות מזומנים נכבדות שיעזרו להן לצלוח את התקופה הקרובה. כמו שקרה בעבר, גם הפעם החברות האלו יצאו מחוזקות מהמשבר.

בגלל הפחד, המשקיעים לא מבדילים בין שני סוגי החברות האלו, והורידו שלא בצדק גם את מחיר המניות של החברות שאינן מסוכנות. כיום, רבות מהן נסחרות בדיסקאונט עמוק מתחת למחיר ההוגן שלהן (פחות מחצי ממה שהן באמת שוות).

משקיע חכם מנצל את זה – הוא קונה עכשיו כשמחירים זולים באופן קיצוני, ואז ממתין בסבלנות שהפחד של המשקיעים יחלוף והמניות יתקנו בחזרה למעלה, והוא ימכור ברווח משמעותי.

מדד ב-S&P500, המורכב מהמניות של 500 החברות הגדולות ביותר בארה”ב, ירד בנובמבר-דצמבר 2018 ב-20% ותיקן את כל הירידות במהירות בינואר-פברואר 2019. בחודש האחרון המדד ירד בכמעט 30%, כך שרק כדי לשוב לאותה נקודה ממנה החלו הירידות, הוא צריך לעלות 42%. אף אחד לא מבטיח שזה יקרה, אבל לפי העבר גם השיא הזה יישבר בהמשך הדרך.

באופן אישי, בימים האחרונים התחלתי לנצל את הירידות הלא-רציונליות האלו, כדי להתחיל לקנות מהמניות האיכותיות האלו לתיק שלי. למען האמת, חלקן כל כך זולות, שבשנה ממוצעת הן מרוויחות יותר מהשווי של החברה כולה…

מניות כאלו הן הזדמנות השקעה של פעם בחיים.

אני לא לבד, גם בעלי העניין (הבעלים והמנהלים של החברות) חושבים שהמחירים אטרקטיביים וקונים מניות בקצב שיא. הם מכירים את החברות שלהם הכי טוב מכולם, ויודעים שהמניות שלהן זולות ורוצים לנצל את הירידות.

אז איך לנצל את הירידות?

באופן כללי יש שלוש אפשרויות באמצעותן תוכלו לנהל בעצמכם את הכסף שלכם:

אפשרות ראשונה: לקנות יחידות של קרן סל העוקבת אחר מדד מניות מוביל, למשל ה- S&P500, שהוא מדד המורכב מ-500 המניות של החברות הגדולות ביותר בארה”ב. יש שם חברות כמו אמזון, אפל, גוגל, מייקרוסופט, פייסבוק וכל שאר החברות המוכרות לכם. החיסרו הוא שיש בסל גם חברות גרועות, שחלקן לא יצלחו את המשבר הנוכחי.

בכל מקרה, היסטורית, קניה של קרן סל כזו הניבה תשואה שנתית של כ-9%. זאת תשואה מצוינת, אבל הקאץ’ הוא שתצטרכו להתמיד בהשקעה לאורך הרבה שנים ברציפות. זה לא מתאים לכולם.

אפשרות שניה: לבנות תיק מניות שנבחרות בפינצטה וכך להשיג תשואה גבוהה מזו של השוק.

על וורן באפט בטח שמעתם – הוא אחד משלושת האנשים העשירים ביותר בעולם וחלק נכבד מעשרות מיליארדי הדולרים שלו הוא עשה מניהול חכם של תיק המניות של חברת ההשקעות שלו. התיק שלו הניב כ-23% בשנה בממוצע בעשרות שנות ההשקעה שלו. שיטת ההשקעה שלו נקראת השקעות ערך והיא ידועה כבר כמעט מאה שנה.

כדי ליישם אותה תצטרכו ללמוד כיצד לנתח חברות ואיך להעריך כמה שוות המניות שלהן, כדי לקנות חברות איכותיות ויציבות שנסחרות בזול. באינטרנט יש המון מידע בעניין ויש גם קורסי השקעות ערך שיכולים לקצר לכם את התהליך.

אפשרות נוספת היא לחקות את תיק המניות של משקיע מצליח מסוים. באתר גורופוקוס מוצגים תיקי המניות של עשרות משקיעי ערך מצליחים, שכבר עשרות שנים מנצחים את השוק ומשיגים תשואות מדהימות.

אם אתם רוצים, אתם מוזמנים לעקוב אחר תיק המניות שלי. כרגע יש בו מגוון של חברות איכותיות שמניותיהן נסחרות במחירים זולים באופן יוצא דופן, ואני מתכוון להכניס אליו עוד מספר מניות סופר-אטרקטיביות שלפני חודש נסחרו במחירים של פי 2 או 3 מהמחיר הנוכחי, ואני מעריך שישובו לשם לאחר שהרוחות ירגעו.

בניית תיק מניות ערך כזה הוא דרך מעולה לכל מי שמעוניין בהשקעה במניות בבורסה ולהשיג תשואות גבוהות יותר מאלו של המדדים ולא להיות “נעול” בקרן סל במשך עשרות שנים.

לא משנה באיזו דרך תבחרו, הקפידו להבין מה אתם עושים ובמה אתם משקיעים והסתכלו על הטווח הארוך. כך תשקיעו בחכמה ותצליחו להשיג תשואות משביעות רצון לתיק שלכם.

בהצלחה!

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו? לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו?
לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

דיון

 • יהודה דמרי  25/03/2020

  צהרים טובים.הייתי מאוד מעונין במניות ואחים שלעתך טובים להשקעה.

  • ינון אריאלי  25/03/2020

   היי יהודה,
   יש הרבה מניות ואג”חים אטרקטיביים היום ובקרוב אעלה לאתר סקירה עם כמה רעיונות השקעה מעניינים.

 • רוני נוחם  25/03/2020

  שלום. אם אני רואה רווח במספר מניות שאני סוחר בהם ואני רוצה לקחת את הרווח בלבד, נגיד הרווחתי 20% על תיק שהיה שווה 100000 (כלומר עכשיו 120000).
  מה הדרך הנכונה לקחת את הרווח ולהשאיר את הקרן?
  רוצה להעביר לעצמי כל חודש חודשיים “משכורת”..
  בהנחה שכל המניות עלו בכ20% בערך כל אחת

  • ינון אריאלי  25/03/2020

   אתה תמיד יכול למכור חלק מהיחידות שאתה מחזיק וכך לממש רק את הרווח שנוצר. למשל במקרה שלך, אתה יכול למכור יחידות מהמניות שאתה מחזיק כך שיימכר סכום 20 אלף שח.

 • רוני  26/03/2020

  היי.
  עדיין כדאי להענס למניות שהמלצת?
  או לחכות לירידות?…:)

  • ינון אריאלי  26/03/2020

   היי רוני,
   למרות העליות הנאות של היומיים האחרונים, המניות בתיק שלי עדיין מתומחרות בחסר עמוק לדעתי. אי אפשר לתזמן את השוק ולכן מניות קונים כשהן זולות בלי קשר להתנהגות השוק, שאולי מישך לעלות ואולי ירד בטווח הקצר. ההסתכלות צריכה להיות על הטווח הבינוני והארוך, ושם המניות צריכות להגיע למחיר ההוגן שלהן.

 • רחמים  26/03/2020

  ינון , שלום
  מה הסיבה לכך שלדעתך תעודת סל על מדד נאסדק למשל תעלה לאט ואו פחות ממניות אחרות לאורך תקוה של למשל 3 שנים.
  תודה.
  רחמים

  • ינון אריאלי  27/03/2020

   היי רחמים,
   בנאסדק יש גם חברות איכותיות וגם כאלו שלא, יש מניות זולות וגם יקרות, ולכן העלייה שלו מורכבת ממניות שיעלו יותר וכאלו שיעלו פחות. הרעיון בהשקעות ערך הוא לאתר את המניות שיש להן סיכוי גדול יותר לעלות יותר מתוך מניות המדדים. בגלל זה אני מעדיף קניה של מניות ספציפיות על פני קניית המדד כולו.

 • דוד סרור  27/03/2020

  כמה אחוז זה מניה אחת מהחברה והם מניה אחת יכולה להיות שיכת לכמה אנשים?

  • ינון אריאלי  28/03/2020

   כל חברה מנפיקה מספר שונה של יחידות מהמניה שלה (זה נקרא הון רשום למסחר או shares outstanding). שיעור ההחזקה שלך מהחברה הוא מספר היחידות שאתה מחזיק לחלק למספר המניות הכולל.
   יחידה ממניה מסוימת יכולה להיות שייכת ברגע נתון רק לאדם אחד או לחברה מסוימת שרכשו אותה.

 • סוחר חכם  27/03/2020

  מרבית בורסות העולם נסחרות הרבה מתחת לשיאים של שנות 2000 ו 2008. האימרה שבורסות עולות לאורך זמן הינה בלוף. ראו הוזהרתם!!!

 • אורי כהן  28/03/2020

  סוחר חכם, הבנו שאתה נגד השקעה בבורסה. שחרר…
  לגופו של עניין, מה רלוונטי השיא של 2000? זו הייתה בועה מטורפת שמי שקנה שם היה משוגע. היום אנחנו אחרי ירידה של 30% של המדדים וזאת נקודה מעולה להתחיל להשקיע. כמובן שזו דעתי ויכול להיות שהקורונה תשמיד את העולם…

 • טל אלוק  28/03/2020

  ינון שלום,

  אם אני מחלק את התיק המומלץ לקבוצות:
  1-מניות שנקנו לפני “תקופת הקורונה”
  2-מניות שנקנו ב”תקופת הקורונה”
  3-קניות בעתיד הקרוב שעדיין מושפעות בעיקר מ”תקופת הקורונה”

  אם אדם נכנס כרגע לשוק, לא כדאי לתת יותר משקל לקניה מתוך קבוצה 2 לעומת קבוצה 1, או לעומת פיזור אחיד בין קבוצות 1,2? או אולי בכלל לחכות לקבוצה 3 ועדיין לא להכנס לשוק? (זאת מאחר ו קבוצות 2 ו 3 “יבחרו בפינצטה” עבור הזמן הנוכחי שהוא מעט שונה מזמנים רגועים יותר)

  • ינון אריאלי  28/03/2020

   היי טל,
   אני רואה בסגר בעקבות נגיף הקורונה כאירוע זמני שיחלוף בעוד מספר חודשים. לכן, אני מחלק את החברות לשני סוגים: חברות שלא יצלחו את העצירה של השווקים, בעיקר חברות ממונפות יתר על המידה, ולכן כדאי להימנע מהשקעה בחברות כאלו. הסוג השני הן חברות שיצלחו את המשבר (חלקן נקנו לפני פרוץ הקורונה וחלקן אחרי). התוצאות הכספיות שלהן ייפגעו כמובן ברבעון הנוכחי, אבל בהמשך הדרך הן ימשיכו לפעול כרגיל ולכן אפשר לנצל את ירידת המחיר שלהן. מתוך הקבוצה השניה, אני לא חושב שצריך להעדיף מניות שנקנו לאחר הקורונה לבין כאלו שנקנו לפני זה.

 • יהודה דמרי  30/03/2020

  הי ינון. בבקשתי הדגשתי שאני מבקש אם אפשר למניות ואגחים שמומלצי על ידך ונסחרות ב א רץ
  בתודה מראש

  • ינון אריאלי  30/03/2020

   היי, בעתיד הקרוב אפרסם גם רעיונות השקעה למניות ישראליות מעניינות להשקעה לדעתי.

 • א'  30/03/2020

  שלום ינון.
  מחכה לאפשרות לקנות קורס מכוון שלך.
  תודה מראש
  א’

  • ינון אריאלי  30/03/2020

   אם וכאשר יהיה קורס כזה אעדכן כמובן באתר. בהצלחה

 • שמעון דדון  30/03/2020

  בהמשך לאמור הייתי שמח לקרא את חוו”ד המקצועית לענין השעה בחבאות יציבות כגון :שפיר הנדסה,נובולוג,אלטשולר.
  האם היית ממליץ למכור את מניות המשריעות בנדלן מניב עקב הפיחות הגדול במעמד הקניונים.
  בברכה שמעון דדון

  • ינון אריאלי  30/03/2020

   היי שמעון,
   אני מעריך שהסגר בעקבות הקורונה הוא עניין זמני, שיסתיים עוד חודש-חודשיים, ואם אני צודק אז הפעילות של רוב החברות במשק תשוב לסדרה. לכן, חברות שאין להן חובות גבוהים מידי יכולות להיות השקעה מעניינת בתקופה הנוכחית. כמובן שצריך גם לוודא כי מבחינה תמחורית הן נסחרות במחירים אטרקטיביים מספיק.

 • יצחק  30/03/2020

  ינון תודה על ההסברים הנהירים.

  מה דעתך על קרנות ממונפות על המדדים כמו TQQQ UPRO וממונפת פי 3 על תא?

  אם אני יוצא מתוך הנחה שהשוק לא הולך להתרסק בעוד 30% נוספים

  • ינון אריאלי  30/03/2020

   היי יצחק,
   תעודות (או קרנות) סל ממונפות הן כלי השקעה טוב לטווח קצר יחסית כאשר אתה משוכנע שמגמת השוק תהיה בכיוון שבחרת (לונג או שורט). אם אתה טועה בכיוון או שתהיה תנודתיות גבוהה בדרך, אז התעודה הממונפת תהיה השקעה גרועה. השאלה היא מה רמת הוודאות שלך שהשוק הולך לעלות למעלה בעתיד הקרוב או שאולי יש סיכוי שיהיו עוד ירידות לפני זה? אף אחד לא יודע את זה כמובן, ולכן יש סיכון גבוה בהשקעה בתעודה ממונפת.

 • בני  30/03/2020

  על איזה סקטור היית ממליץ וזאת לאחר שרוב המניות עלו במקצת מהשפל שהם היו .

  .

  • ינון אריאלי  31/03/2020

   היי בני,
   אני מתעניין בחברות ממגוון סקטורים, בעיקר אלו שיצאו מחוזקים מהמשבר הזה, כמו חברות שבבים, חברות אנרגיה חלופית ועוד… חשוב להקפיד לבחור בחברות יציבות, לא ממונפות מידי, שלא יתקשו לחזור לפעילות תקינה מייד כשיסתיים הסגר בעולם.

 • יהודה  31/03/2020

  הי ינון. איך אפשר לדבר איתך טלפונית?

  • ינון אריאלי  31/03/2020

   היי יהודה, שלח לי מייל ל- yinon@bursa4u.com ואשמח לעזור. אם יהיה צורך נוכל בהמשך לדבר טלפונית. בהצלחה

 • ל  09/04/2020

  שלום ינון,
  אני מנויה חדשה בתיק. עוד לא קניתי כלל מהמניות המוצעות בו.
  האם לאור הקורונה יש שינויים מומלצים בתיק (למי שעדיין לא קנה)? כלומר האם יש מניות שהמלצת עליהן בתיק, אך עכשיו לאור המצב משתנה הסיכון בהן?
  ראיתי את רשימת מניות תא שהמלצת עליהן לאור הקורונה? מה היא הרשימה של חו”ל באותם ההקשרים?

  • ינון אריאלי  09/04/2020

   באתר תוכלי לראות את תיק מניות חו”ל ואת רשימת המניות האטרקטיביות בבורסה בת”א. כל המניות שייכות לחברות איכותיות שלא צפויות להיות מושפעות מהקורונה בטווח הבינוני והארוך.

 • מאור אלבז  12/04/2020

  היי ינון, אני עוכב אחריך לאחרונה (אני משקיע מתחיל ורוצה ללמוד כמה שאפשר בתחום). האם יש קורס שאתה מעביר בצפון? ואם כן אשמח לפרטים.

  • ינון אריאלי  12/04/2020

   היי מאור,
   אני מעביר קורס השקעות ערך בת”א, אבל לאור הסגר סביר להניח שהוא יועבר בצורה מקוונת באינטרנט, כך שתוכל להשתתף בו גם מהבית בצפון.
   ראה פרטים נוספים כאן https://valueinvesting.co.il/course-value/
   אבקש גם מאחראית הקורס לשלוח אליך את כל הפרטים.

 • דוד  13/04/2020

  שלום ינון , מעולם לא רכשתי מניות ספציפיות ישירות דרך הברוקר. כפי שציינת מעוניין לאור הקרונה מעוניין להשקיע סכום מסוים ברכישת מניות. האם הצפיה בתיק שלך מכילה המלצה לרכישת מניות בתקופה זאת (כלומר מניות המתומחרות זול מערכן), או שמדובר על מניות שאתה מחזיק כבר לאורך זמן ולאו דווקא הושפעו רבות מהקורונה .
  תודה
  דוד

  • ינון אריאלי  13/04/2020

   היי דוד,
   בתיק יש מגוון של מניות שנרכשו במועדי קניה שונים. כולן אטרקטיביות לדעתי גם עתה, במיוחד לאחר הירידות שהיו בשוק בתקופה האחרונה.

 • יורם  13/04/2020

  שלום לך ינון, וחג חירות שמח. מראש אני אומר לך שהשאלות שלי הן שאלות תם. תודה.
  האם לדעתך כדאי או מתאים בתקופה זאת להשקיע בכתבי אופציה? והאם אתה כמנהל תיקים מתעסק גם באפיק השקעה זה? ואם כן! אשמח מאד, כמובן אם זה אפשרי, לתת לי בשלוף מה היו התשואות באפיק השקעה זה, לתקופה האחרונה? תודה לך.

  • ינון אריאלי  13/04/2020

   היי יורם,
   תמיד עדיף לשאול מאשר לעשות טעויות…
   כתבי אופציה יכולים להיות השקעה נהדרת בכל נקודת זמן אם בוחרים אותם בחכמה. החיסרון הוא שמחזורי המסחר בהם בארץ מאוד-מאוד נמוכים ולכן צריך להיות סבלניים ולבחור בפינצטה.
   אתה יכול לקרוא על זה עוד כאן למשל /category/option/

 • שירה כהן  21/05/2020

  היי תודה על הכתבה!
  רציתי לשאול,
  נניח שאני קונה עכשיו מניה של חברה מסויימת שבירידה,
  ברגע שהמחיר של מניה יגיע למחיר ההוגן או למקסימום
  למה שמשהו יקנה את זה ממני?
  הרי זה לא יכול לעלות יותר.
  תודה רבה

  • ינון אריאלי  22/05/2020

   היי שירה,
   רוב המשקיעים קונים ומוכרים מניות בצורה אמוציונלית ולא בגלל שהם ביצעו הערכת שווי עבורה, ולכן הם יהיו מוכנים לקנות אותה גם במחיר ההוגן וגם מעליו אם יש להם כרגע תחושה חיובית לגבי החברה.

 • שירה כהן  21/05/2020

  היי רציתי גם לשאול האם אתה ממליץ להשקיע עכשיו בחברת מודרנה?
  הייתה להם עליה רצינית ועכשיו ירידה .
  אם הם יעברו את השלב השני של הבדיקות לחיסון הם יעלו שוב
  תודה

  • ינון אריאלי  22/05/2020

   היי שירה,
   אני לא מכיר את החברה לעומק אבל חברה עם מכירות שנתיות של 60 מיליון דולר שנסחרת בשווי של 27 מיליארד דולר זה נראה כמו בועה. הייתי מתרחק מזה.

 • ספיר כהן  06/06/2020

  היי ינון אני מתעניינת בהשקעה , רציתי לשאול מהו הסכום המינימלי שאתה ממליץ להשקיע שעדיין יוכל להניב רווחים? תודה

  • ינון אריאלי  07/06/2020

   היי ספיר,
   סכום יעיל להתיל להשקיע איתו הוא כמה עשרות אלפי שח כדי שתוכלי לפתוח חשבון אצל ברוקר פרטי.

 • איציק  11/10/2020

  היי רציתי לדעת אם אני משקיע 15000 זה סכום שיכול להניב לי רווחים או שאני צריך להשקיע יותר

  • ינון אריאלי  11/10/2020

   היי איציק,
   כל אחד משקיע בהתאם להיקף החיסכון שלו. אם תשקיע נכון אז התשואה של סכום קטן וסכום גדול תהיה דומה.

 • נחמה ש.  23/12/2020

  רציתי לדעת על השקעה בסכומים נמוכים.
  10,000 עד 15,000 האם שווה ומשתלמת (לתווך של עד 5 שנים.
  ודבר נוסף האם יש אפשרות למשוך באמצע מחצית מהסכום?

  • ינון אריאלי  24/12/2020

   היי נחמה,
   אפשר להשקיע בשוק ההון גם בסכומים כמו שציינת, ולהתאים את הרכב ההשקעה לאופייך ולטווח ההשקעה שלך.
   היות ומדובר בניירות ערך הנסחרים בבורסה, אז תוכלי למכור אותם בכל רגע שתרצי ולמשוך חלק מהכסף.

 • נחמה ש.  24/12/2020

  תודה רבה!
  ועוד שאלה האם שווה להתיעץ עם יועצי השקעות בבנק או ששווה משהו אחר על כזה סכום?
  והאם לא שווה להשקיע מחוץ לבנק שלי במניות אסיאתיות?

  • ינון אריאלי  25/12/2020

   יועץ ההשקעות בבנק יכול לעזור לך להבין איזה סוג של משקיעה את ואיך לחלק את התיק בין הרכיב המנייתי לאג”חי.
   השקעה דרך הבנק היא יקרה ולכן עדיף להשקיע דרך ברוקר פרטי (חבר בורסה).

השאר תגובה

* כתובת המייל שלך לא תפורסם
* אנו מנועים מלענות על שאלות בנוגע למניות ספציפיות

איך לקנות מניות שעולות במאות אחוזים בשנים הבאות? 

X