התיק של ינון

המדריך להשקעה במניות – מרוויחים מהשקעה במניות (12)

המדריך להשקעה במניות – מרוויחים מהשקעה במניות (12)

ההצלחה בהשקעה במניות טמונה בעיקר בכם – ביכולתכם לבחור חברות איכותיות ולקנות את מניותיהן כאשר הן נסחרות בהנחה מספקת מתחת למחירן האמיתי, וביכולתכם להתמיד בהחזקתן גם אם מחירן ירד מטה באופן זמני. מכיוון שכישורים אלו אינם מולדים אצל מרביתנו, נבון יהיה להתאמן בהשקעה במניות באופן וירטואלי לפני תחילת ההשקעה בכסף אמיתי. השקעה וירטואלית, משמעותה קנייה של מניות “על יבש”, כלומר בניית תיק מניות ללא השקעת כספי החסכון האמיתיים שלכם.

לצורך כך, תוכלו להיעזר בתכנים המופיעים באתר על מנת לבחור את המניות אותן אתם מעוניינים להוסיף אל התיק הוירטואלי שלכם. הוסיפו כל אחת מהמניות הללו אל רשימת המניות המועדפות שלכם, עד אשר תסיימו את הרכבת רשימת המניות הוירטואלית שלכם. במשך השבועות או החודשים הבאים (בהתאם לאופן ההתקדמות ולרמת הביטחון שלכם בבחירת המניות וניהול תיק ההשקעות שלכם), עקבו אחר התנהגות החברות שבחרתם.

באמצעות השקעה וירטואלית זו, תחדדו את כישורי בחירת המניות שלכם, וחשוב לא פחות – תתמודדו עם מצבים בהם תתקלו לאורך תקופת ההשקעה האמיתית שלכם. כך תבינו כיצד אתם מתמודדים עם ירידה במחירה של מניה מהתיק, תתאמנו במכירת מניות והחלפתן במניות חדשות, וגם תחוו את הריגוש הנהדר המתלווה לעליית מחיר של המניות אותן קניתם.

זכרו כי המדובר בכספי החסכון שלכם, שהינם המפתח להגשמת השאיפות הכלכליות שלכם בעתיד. על כן, התכוננו היטב לפני שאתם מתחילים להשקיע אותם בפועל. מוטב כי תבצעו שגיאות בשלב האימון היבש מאשר מאוחר יותר. לכן, נבון יהיה לעבור לשלב הבא של פתיחת תיק מניות בכסף אמיתי, רק לאחר שתרגישו מאומנים מספיק ובטוחים בעצמכם.

גם כעת, לאחר שהתאמנתם על יבש, לא נבון יהיה להשקיע במניות את כל סכום ההשקעה שלכם. עוצמת הדברים שתחוו כאשר תשקיעו בכסף אמיתי, תהיה שונה מזו שהרגשתם כאשר השקעתם באופן וירטואלי. אי לכך, כשלב ביניים, נבון יהיה להתחיל להשקיע בסכומים נמוכים יותר (נניח עד כשליש מהסכום אותו אתם מייעדים להשקעה במניות). תנו לעצמכם תקופת הסתגלות מסויימת, בה תבחנו את כישורי בחירת המניות שלכם וכושר עמידתכם בלחצים הכרוכים לעיתים בהשקעה במניות.

לאחר סיום תקופת הסתגלות הזו, בה תתחילו ליישם את אסטרטגיית ההשקעה שגיבשתם ותבחנו הלכה למעשה את יכולתכם להתנהג כמשקיעים במניות, ניתן יהיה להשקיע את כל סכום ההשקעה שייעדתם להשקעה ברכיב המנייתי.

זכרו לבנות את תיק המניות שלכם בצורה הדרגתית, על מנת להימנע מהשקעת מיטב כספכם ערב מפולת בשוק ההון. התקדמו צעד אחר צעד, באיטיות ובבטחה, עד אשר תשלימו את הרכבת תיק המניות שלכם. נהלו את התיק שלכם במידה רבה של אחריות ותבונה לאורך שנות ההשקעה הארוכות שלכם. זהו המתכון הבטוח שיוביל אתכם להצלחה ולהשגת תשואות שמעולם לא חלמתם עליהן.

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו?
לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

איך לקנות מניות שעולות במאות אחוזים בשנים הבאות? 

X