התיק של ינון

המדריך לקריאת הדוחות הפיננסים – הקדמה (שיעור 1)

15/07/2010 • ינון אריאלי

על מנת לבחור את המניות שישיגו את התשואות הגבוהות ביותר לתיקי המניות שלכם, עליכם להיות מסוגלים להבין את הערך של החברות שלהן. את זה תוכלו לעשות בעיקר על ידי ניתוח הנתונים הפיננסים המופיעים בדוחות של חברות אלו.

הדוחות הפיננסים אמנם כתובים בשפת סתרים חשבונאית מסויימת הנראית מורכבת תחילה, אך על ידי לימוד מסודר והדרגתי של סעיפי הדוח השונים, תוכלו גם אתם להפוך למנתחי דוחות מצויינים תוך פרק זמן לא ארוך.

במדריך הנוכחי נתרכז בהבנת הסעיפים השונים בדוחות ובאופן קריאת הנתונים מהם. לאורך המדריך נעבור ביחד על כל שלושת הדוחות ועל כל הסעיפים המוצגים בהם ונלמד כיצד לקרוא את הנתונים השונים באמצעות דוגמאות מדוחות אמיתיים.

ההתרכזות במדריך זה תהיה בדוחות של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בת”א. קריאת הדוחות של חברות הנסחרות בבורסות בחו”ל אינה שונה באופן מהותי, אך היא דורשת הכרה של המושגים הפיננסים הלועזיים. בעתיד תוכלו ללמוד זאת כאן באתר באמצעות המדריך לדוחות הפיננסים של חברות זרות.

אז בואו נצא לדרך. נתחיל מההתחלה ונבין מהם הדוחות הפיננסים, למה הם נחוצים ומתי והיכן הם מתפרסמים.

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו?
לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

דיון

  • […] הערכת שוויה האמיתי של חברה, או המחיר האמיתי בו צריכות להסחר מניותיה, מתבססת בעיקר על הנתונים המופיעים בדוחות הפיננסים של החברה. אין הכרח להיות מומחה בקריאת דוחות פיננסים, אך כל משקיע אקטיבי המעוניין להשקיע במניות, חייב לרכוש יכולת בסיסית לפחות של קריאה והבנה של הדוחות הפיננסים של החברה. כאן, נציג רק את עיקרי הדברים. פירוט נרחב תוכלו לראות במדריך לקריאת הדוחות הפיננסים. […]

  • […] הבודדים אותם אתם בוחרים לתיק ההשקעות שלכם. עליכם ללמוד כיצד לקרוא ולהבין את הדוחות הפיננסים של החברות השונות וכיצד להעריך מנתונים אלו את […]

השאר תגובה

* כתובת המייל שלך לא תפורסם
* אנו מנועים מלענות על שאלות בנוגע למניות ספציפיות

איך לקנות מניות שעולות במאות אחוזים בשנים הבאות? 

X