התיק של ינון

מניות הרובוט הישראליות ל-2018

11/06/2018 • ינון אריאלי
מניות הרובוט הישראליות ל-2018

שנה “רגועה” עברה על תיק הרובוט הישראלי, שממשיך לנצח את המדדים עם תשואה שנתית ממוצעת של 27.2% בשש השנים האחרונות.

תיק הרובוט מבוסס על אסטרטגיית ההשקעה האוטומטית של מנהל ההשקעות ג’ון דורפמן, שמחפשת חברות רווחיות, לא ממונפות, שנסחרות בתמחור הזול ביותר בבורסה על סמך מכפיל הרווח שלהן (מכפיל הרווח הוא מדד תמחורי פופולארי, המחושב על ידי חלוקת שווי השוק של החברה ברווח הנקי שלה ב-12 החודשים האחרונים). הרעיון הוא להקדיש 60 שניות בלבד לסינון 10 מניות אטרקטיביות, קניה שלהן בצורה עיוורת והחלפתן כעבור שנה במניות רובוט אטרקטיביות חדשות.

תתפלאו אבל זה עובד מדהים…

איזו תשואה מניבה השיטה?

התיק הווירטואלי של דורפמן הניב תשואה שנתית ממוצעת של 15.58% ב-17 השנים בהן הוא מפעיל אותו, זאת לעומת 4.17% בשנה בלבד שהשיג ה- S&P500 באותן שנים (התיק האחרון שלו היה בינואר 2016, ומאז הוא הפסיק לפרסם אותו). אני מיישם את האסטרטגיה בשוק המניות המקומי מאז 2012 וגם כאן היא עובדת נהדר.

השיטה לא עובדת כמובן כל שנה. יש גם שנים בהן התשואה נמוכה מזו של המדדים. בשנה החולפת למשל (מיוני 2017 עד יוני 2018), השיג תיק הרובוט 4.0%, נמוך יותר מת”א 35 שהניב 7.5% אבל גבוה ממדד ה-SME60 של המניות הקטנות יותר, שירד ב-16.8%.

(המחירים מתואמים לחלוקת דיבידנדים.)

אבל לאורך תקופה ארוכה יותר, גם תיק הרובוט הישראלי מביס את המדדים. מאז 2012 התיק הניב תשואה שנתית ממוצעת מדהימה של 27.2%, הרבה יותר גבוהה מתשואת ת”א 35 (6.3%) ותשואת מדד ה-SME60 (11.1%).

חשוב לשים לב לעובדה שהתנודתיות של תיק הרובוט, כפי שהיא באה לידי ביטוי בסטיית התקן שלו, דומה לזו של המדדים המובילים בת”א. במילים אחרות, השיטה מנצחת את המדדים ללא לקיחת סיכון גבוה יותר מאשר בקניית תעודת סל פשוטה שעוקבת אחריהם.

האם השיטה תמשיך לעבוד גם בעתיד?

לצערי, אני לא יכול לחזות את העתיד, ולכן אני לא יכול להבטיח את זה. עם זאת, אסטרטגיות של קנית מניות של חברות איכותיות הנסחרות במכפילים נמוכים נוטות להשיג תשואה עודפת על המדדים לאורך זמן, וזה לא השתנה, כך שאני מעריך שהתיק ימשיך לנצח את השוק גם בעתיד. שוב, הוא לא יגבר על השוק כל שנה, אבל בטווח הארוך אני מעריך שהוא יצליח לנצח את המדדים.

איך עובדת שיטת הרובוט הישראלית שלי?

כרגיל, נמחק את כל החברות עם שווי שוק נמוך מ-200 מיליון שקל (כדי לנקות מניות בעלות סחירות נמוכה מידי), נוריד את אלו שיש להן חובות לזמן ארוך שגבוהים מההון העצמי ואת אלו שלא היו רווחיות ב- 12 החודשים (המדווחים) האחרונים. מתוכן נבחר לתיק (בשיעור החזקה זהה) את 10 המניות עם מכפיל הרווח הנמוך ביותר. לא עשיתי כל בדיקות נוספות מעבר לקריטריוני הסינון האלו, כפי שמחייבת השיטה.

אז מיהן 10 מניות הרובוט ל- 2018?

לצפייה ברשימת מניות הרובוט החדשה לחצו על כפתור התשלום למטה ובצעו את התשלום בסך 299 ש”ח בצורה מאובטחת באמצעות חשבון הפייפאל שלכם או באמצעות כרטיס אשראי (לבחירתכם), ואשלח אליכם במייל את רשימת המניות העדכנית בצירוף הנחיות מדויקות ליישום השיטה.

נ.ב. אם תשלמו עבור השירות עכשיו, התעריף יישאר קבוע לתמיד גם אם הוא יעלה בעתיד למצטרפים חדשים (והוא עשוי לעלות בשנה הבאה).
שתהיה שנת רובוט מוצלחת…
ינון

דיון

 • מרדכי  15/06/2018

  שלום
  אני עוקב אחריך שנים על גבי שנים ומאוד נהנה

  לדעתי בתשואות של מניות הרובוט השנה לא לקחת בחשבון את הדיבידנדים
  לי יצא עם הדיבינד קרוב ל9 %
  הדיבידנד לבד הינו 4.6 % כולם למעט מגדל חילקו וברימאג ודלק מעל 10%)
  בצירוף %3.8 של המניות (לפי הגיליון ששלחת לנו
  סה”כ 8.4%
  בברכה

  • ינון אריאלי  15/06/2018

   תודה על הפרגון. אבדוק שוב את חישוב התשואה ואשמח אם היא הייתה גבוהה יותר…

 • אורן  15/06/2018

  ינון,
  גם אני מחקה את תיק הרובוט כבר ארבע שנים והתוצאות מצויינות. תודה!

 • יוסי כהן  17/06/2018

  מדהים כמה ששיטה כזאת פשוטה עובדת (עוקב אחריה שנתיים וחצי). גם לי יצאו תשואות יותר גבוהות ממה שאתה מציג באתר, אבל אולי בגלל שקניתי חלק מהמניות במהלך השנה, לא מתי שאתה קנית.

  • ינון אריאלי  17/06/2018

   תודה יוסי.
   מטבע הדברים התשואה השנתית תלויה במחיר בו קנית את המניות אבל לאורך זמן התשואות יהיו דומות לאלו שמוצגות באתר.

השאר תגובה

* כתובת המייל שלך לא תפורסם
* אנו מנועים מלענות על שאלות בנוגע למניות ספציפיות