התיק של ינון

קוראים עוד דוחות כספיים… (שיעור 12)

15/07/2010 • ינון אריאלי

הגעתם לשיעור המסכם של המדריך.

לאורך המדריך למדתם את מרבית הדברים אותם עליכם לדעת על מנת לקרוא בקלות את הסעיפים השונים מהדוחות הפיננסים. למדתם מתי מתפרסמים הדוחות והיכן לראות אותם, כיצד בנויים הדוחות ומה משמעותם של הסעיפים השונים המופיעים בהם. למדתם גם כיצד לקרוא את הנתונים מתוך הדוחות וכיצד לקבל מתוכם את הערכים של ארבעת הרבעונים האחרונים.

כעת אתם מכירים את שלושת הדוחות הפיננסים ויודעים כיצד לקרוא את הנתונים המופיעים בדוחותיהן של חברות ישראליות הנסחרות בבורסה בת”א.

 ברכות!

זהו כמובן רק השלב הראשון. על מנת להיות מנוסים יותר בקריאת דוחות של חברות מומלץ כי תתאמנו בקריאת דוחות נוספים. כמה שיותר – יותר טוב.

כמו שציינתי לאורך המדריך, הדוחות של החברות השונות בנויים תמיד במתכונת אחידה, אך כל חברה נוהגת להשתמש בסעיפים שונים במקצת ולרשום אותם בסדר שונה במקצת מחברה אחרת. ההסברים והדוגמאות שניתנו לאורך המדריך יעזרו לכם לקרוא ולהבין את הדוחות של כל החברות השונות. בהתחלה, הקריאה תראה לכם מורכבת יותר, אך עם התרגול והזמן תצליחו לעשות זאת בקלות ובמהירות.

אשמח תמיד לענות על כל שאלה ולעזור.

זכרו כי הדוחות הפיננסים הם הבסיס לבחירת ניירות הערך האטרקטיביים ביותר לתיקי ההשקעות שלכם. על כן, השתמשו בדוחות בתבונה ולעולם אל תוותרו על שימוש בהם לפני קבלת ההחלטה על ההשקעה בנייר ערך כלשהו.

שיהיה בהצלחה!

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו?
לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

איך לקנות מניות שעולות במאות אחוזים בשנים הבאות? 

X