התיק של ינון

המניות הכי מעניינות בבורסה בת”א

06/04/2020 • ינון אריאלי
המניות הכי מעניינות בבורסה בת”א

זה נראה שהמשקיעים בעולם התפכחו והבינו סוף סוף שהקורונה זה אמנם לא נעים, אבל זה לא סוף העולם.

גם בבורסה בת”א חזרה מגמה חיובית בימים האחרונים, אבל היא עדיין נמצאת עמוק מתחת לשיא. למעשה, הירידות בת”א היו כל כך חזקות שערכו של מדד ת”א 35 חזר אחורה 12 שנה!

בהחלט אפשר לנצל את זה ולקנות בתקופה הנוכחית מניות של חברות ישראליות איכותיות שנסחרות במחירי סוף עונה.

(כל הגרפים של מחירי המניות בעמוד זה הינם מתוך האתר investing.com)

איך בוחרים מניות איכותיות לתיק?

עברתי על כל המניות הנסחרות בת”א, אחת-אחת, וסיננתי מתוכן רק את החברות שהן בעלות יציבות פיננסית איתנה, יש להן אופק הכנסות עתידי חזק ורווחיות טובה, שהמניות שלהן נסחרות בתמחור הנמוך ביותר בבורסה.

העדפתי חברות שהן לא רק זולות על בסיס הפעילות המסורתית שלהן, אלא יש להן גם נכסים חבויים או פעילויות עתידיות שאם יצאו אל הפועל יגדילו בצורה משמעותית של השווי ההוגן של החברה ויטיסו את המניות שלה לשמים.

במילים אחרות, מדובר בחברות שבהשקעה במניות שלהן יש אפסייד משמעותי ודאון-סייד מצומצם. זה החלום הרטוב של כל משקיע.

* * *

ישראמקו (232017)

הנכס המרכזי של ישראמקו הוא החזקה של 28.75% ממאגר הגז תמר, ששוויו מוערך על ידי האנליסטים בכ-6 מיליארד דולר. כלומר, שווי ההחזקה של ישראמקו במאגר היא 1.7 מיליארד דולר, ואם נפחית מזה 388 מיליון דולר של חוב נטו שיש לחברה, נקבל שווי נטו של 1.3 מיליארד דולר או 4.8 מיליארד ש”ח. ישראמקו נסחרת כרגע בשווי של 1.83 מיליארד ש”ח, 63% מתחת לשווי הזה.

למאגר תמר חוזים מובטחים ל-20 שנה הקרובות עם חברת החשמל, יצרני חשמל גדולים בארץ וגם עם המצרים. למעשה, ב-2019 הכנסות החברה ממכירת גז הסתכמו בכ-594 מיליון דולר, עליה של כ־2% לעומת 2018, והרווח הנקי גדל בכ-7% ל-339 מיליון דולר. במילים אחרות, המניה נסחרת במכפיל רווח של 1.4 בלבד.

האם יש הצדקה לתמחור החסר הזה?

המניה נמצאת במגמת ירידה כבר תקופה ארוכה בגלל מספר גורמים שמגדילים את אי הוודאות לגבי היקף הרווחים שלה בהמשך הדרך. למשל, העובדה שלאחרונה גם מאגר לוויתן החל לספק גז ובקיץ 2021 צפויים גם המאגרים כריש ותנין, המוחזקים על ידי חברת אנרג’יאן, להצטרף לחגיגת הגז באיזור.

החל מהשנה, גם הסתיים הפטור של שותפות תמר מתשלום תמלוגים למדינה בעקבות החלטת ששיסנקי, כך שהחברות המחזיקות במאגר יחלו לשלם את המס למדינה.

בנוסף, כל זה מתרחש על רקע ירידה חדה במחיר הגז בעולם. אמנם שווי המאגר לא צמוד למחיר הגז, אבל ב-2021 נפתח מחדש החוזה עם חברת החשמל, וייתכן שתהיה ירידה גדולה יותר מההפחתה שסוכם עליה עקרונית בין הצדדים (25%). גם לגבי ייצוא הגז למצרים, שצפוי להתחיל ביוני הקרוב, יש חששות, ויש הסבורים שההזרמה לא תהיה רציפה וזה יפגע בהכנסות של ישראמקו.

יש גם הטוענים שבעשור הקרוב נראה צמיחה מואצת בייצור החשמל באמצעות אנרגיה חלופית, וזה יכול להפחית את הצורך בייצור חשמל מגז.

עדיין, רוב הגורמים האלו לא חדשים. הם ידועים לכולם כבר כמה שנים, כך שהם היו צריכים להיות מגולמים במחיר המניה כבר מזמן. לכן, נראה שמחיר מנית ישראמקו ירד נמוך מידי.

בניגוד לקבוצת דלק של תשובה, שנכנסה למגוון גדול של פרוייקטים והתמנפה לצורך כך יתר על המידה, ישראמקו הסתפקה בשוק הישראלי ואפילו ויתרה למדינה על לא מעט רישיונות גז בעלי פוטנציאל הפקה, שהיה יכול להסתבר ככלכלי. כרגע, יש לחברה יתרת מזומנים והשקעות לזמן קצר של כ-160 מיליון דולר לעומת בסך הכול  90 מיליון דולר של חוב לזמן קצר ו-458 מיליון דולר של חוב לזמן ארוך. לכן, ישראמקו לא צריכה להתקשות לעמוד בהתחייבויותיה בשנים הקרובות, ואפילו יישאר לה מספיק כסף כדי להמשיך לחלק דיבידנדים יפים למשקיעים.

למען האמת, לאחרונה הודיעו ישראמקו ומודיעין כי לאחר עיבוד ססמי מחודש שביצעו, הן מעוניינות לחפש גז במאגר נפט פוטנציאלי הנמצא באיזור מאגר “שמשון”. לפי הדיווח בעניין, ייתכן ומדובר במאגר גדול עם פוטנציאל למאות מיליוני חביות נפט. ברור שהדרך עוד ארוכה משלב החיפוש ועד לרגע שבו הגז יזרום מהמאגר, אבל אם אכן יש שם גז בכמות מסחרית שכזו וניתן להפיק אותו, זו תהיה סוכריה מתוקה מאוד עבור מחזיקי המניה.

* * *

עמיר שיווק (1092204)

החברה היא ספקית של מוצרים למגזר החקלאי כגון חומרי הדברה, דשנים, תערובות ואריזות. לחברה למעלה מ-6,000 לקוחות הקונים ממנה באמצעות 26 סניפים ברחבי הארץ, בכ-950 מיליון ש”ח בשנה.

מדובר בפעילות “משעממת”, ללא צמיחה, אבל החברה מרוויחה מידי שנה כ-30 מיליון ש”ח, כך שהיא נסחרת במכפיל רווח של 7 בערך (ב-2019 הרווח הנקי המוצג בדוח היה נמוך יותר מבשנה רגילה, בגלל הפסד לא תזרימי חד-פעמי מירידת ערך של הלוואה המירה למניות של חברת הקנאביס שאיפה לחיים).

נו, אז מה מעניין כאן?

שני דברים – החזקה בנדל”ן, השווה הרבה יותר ממה שהוא רשום במאזן, וחלום רטוב שמגיע בעקבות השקעה בחברת קנאביס וותיקה.

למי שלא מכיר את הסיפור, עמיר שיווק נתנו לשאיפה לחיים (BOL) – אחת מהחברות הוותיקות בתחום הקנאביס הרפואי בישראל, הלוואה של 18 מיליון דולר, במספר פעימות, שניתנת להמרה לכשליש ממניות BOL.

שאיפה לחיים היא אמנם חברה קטנה, אבל היא מוכרת קנאביס רפואי בישראל בהיקף של כ-5 מיליון ש”ח בשנה, ומעתדת למכור גם בחו”ל לאחר שיושלמו האישורים לכך בממשלה.

BOL ניסתה בסוף 2019 להנפיק את מניותיה בבורסה הקנדית בשווי של מיליארד דולר, אבל המשקיעים לא קנו את זה (בצדק) וההנפקה נכשלה. זה הוביל כצפוי לירידה במחיר מנית עמיר שיווק לרמה נמוכה יותר מהשווי בו היא נסחרה לפני חתימת העסקה עם BOL.

תחום הנקאנביס ירד מהכותרות בחודשים האחרונים אבל היות ומדובר בתחום שצפוי לצמוח בצורה חזקה בשנים הקרובות לאור הלגליזציה של התחום, אני מניח שהוא עוד ישוב לכותרות.

אני לא משלה את עצמי ש-BOL שווה מיליארד דולר, גם לא מאות מיליוני דולרים, אבל גם אם היא תונפק לפי שווי של עשרות מיליוני דולרים, עמיר תחזיק החזקה משמעותית מאוד ביחס לשווי הנוכחי בו היא נסחרת כרגע (כ-200 מיליון ש”ח).

פרט לחלום הרטוב הזה, אחד הסודות בעמיר שיווק טמון באדמה – בנדל”ן שהיא מחזיקה. בבעלותה של עמיר שיווק מגרש בשטח של 9.5 דונם בבני ברק, עליו בנויים בניין משרדים בין 3 קומות ובניין חד קומתי, המושכרים לצדדים שלישיים בחוזים ארוכי טווח, ובנוסף החברה מחזיקה בשטח של כ-13 דונם בחיפה, עליו נמצאים מפעל החברה ותחנת דלק.

הנדל”ן בבני ברק מניב לחברה הכנסה זניחה של כ-8-9 מיליון ש”ח בשנה. מה שמעניין הוא, שהשווי ההוגן של הנדל”ן הזה מוערך בכ-128 מיליון ש”ח אבל הוא רשום במאזן בשווי של כ-9 מיליון ש”ח לאחר הורדת הפחת.

כלומר, יש לנו פה חברה שמייצרת כ-30 מיליון ש”ח בשנה, משהו שבפני עצמו כבר מצדיק שווי גבוה יותר מהנוכחי, ובתור בונוס יש לנו נדל”ן ששווה יותר מחצי משווי החברה כולה, ובנוסף אופציה למימוש רווח מהשקעה בחברת קנאביס וותיקה עם הכנסות. זה נראה מעניין.

* * *

ארית תעשיות (587014)

באמצעות חברת הבת רשף טכנולוגיות, עוסקת החברה בפיתוח, ייצור ושיווק של מרעומים אלקטרוניים (מנגנון ההפעלה של מטען הנפץ) המיועדים לשימוש בארטילריה, מרגמות, טנקים ורקטות.

ענף התעשייה הביטחונית הוא שוק המאופיין בתנודתיות נמוכה, אולם שולטות בו שחקניות גדולות בעיקר מארה”ב ומאירופה. ארית היא שחקנית קטנה ופרוייקטלית, ולכן הכנסותיה משתנות משנה לשנה.

עם זאת, נכון לסוף 2019 לחברה היה צבר הזמנות של כ-58 מיליון ש”ח ל-2020, בדומה להכנסות של 2019. לזה צריך להוסיף כ-12 מיליון ש”ח, שמקורם בהזמנה שקיבלה החברה ממשרד הביטחון לאספקת מרעומים שתסתיים ב-2021.

המשמעות היא שארית תרוויח השנה לפחות כ-22 מיליון ש”ח כמו ב-2019, כך שהיא תוכל להמשיך לחלק דיבידנדים נדיבים כמו בשנתיים האחרונות (תשואת דיבידנד ממוצעת של 11%).

הרווח הזה כבר מצדיק שווי גבוה יותר למניות החברה, אבל בארית יש גם סוכריה שרבים לא מכירים.

ב-2018 נרשמה בהרט ההודית למכרז ענק של משרד הביטחון ההודי לאספקת מרעומים לארטילריה המבוססים על הטכנולוגיה של רשף. מדובר במכרז להספקת 500 אלף מרעומים אלקטרוניים בשנה למשך עשר שנים. פרוייקט כזה צפוי להכניס לזוכה בו כ-100 מיליון דולר בשנה, ואם תזכה בהרט, חלקה של ארית יהיה כ-30 מיליון דולר בשנה למשך 10 שנים. זה כמעט פי שתיים מההכנסה השנתית הרגילה של ארית, כך שאם היא תזכה אז מדובר בשינוי פאזה עבור החברה. למכרז ניגשו 6 קבוצות שונות, כך שלפחות מבחינה סטטיסטית הסיכויים של בהרט-ארית לא רעים. את התוצאות נדע במהלך השנתיים הקרובות.

שורה תחתונה, ארית היא אמנם חברה קטנה ופרוייקטלית, אבל עם מוצר מבוקש והיכרות ארוכת שנים עם הלקוחות, מאזן מושלם עם יתרת מזומנים נכבדה וללא חובות, שמניותיה נסחרות במכפיל רווח מצחיק של 5.1.  אם בנוסף החלום יתגשם והיא תזכה במכרז בהודו, אז השמיים הם באמת הגבול בשביל המניה.

* * *

יש ברשימה שלי עוד 17 מניות ישראליות סופר-אטרקטיביות, של חברות איכותיות שנסחרות בדיסקאונט עמוק מתחת למחיר ההוגן שלהן.

הן יכולות להיות בסיס נהדר לתיק מניות מגוון, שלהערכתי יביס את מדד ת”א 35 בשנים הקרובות.

זו הזדמנות שכדאי לנצל.

לצפייה ברשימת המניות הישראליות האטרקטיביות לחצו על הקישור הזה והצטרפו ל”תיק של ינון”.

אחרי ההצטרפות תוכלו לצפות ברשימת המניות המלאה, ובנוסף תוכלו לראות את תיק מניות חו”ל שאני מנהל באתר.

כלומר, יהיו לכם מעל 30 רעיונות השקעה אטרקטיביים לתיק שלכם ממניות בארץ ובחו”ל.

ההצטרפות היא ללא התחייבות.

מי שכבר חבר ב”תיק של ינון” מוזמן לצפות ברשימת המניות בקישור הזה.

שיהיה לכולכם חג שמח ובהצלחה בהשקעות.

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו?
לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

דיון

 • Me  06/04/2020

  לגבי ישראמקו: “נקבל שווי נטו של 1.3 מיליארד דולר או 4.8 מיליארד ש”ח. ישראמקו נסחרת כרגע בשווי של 1.83 מיליון ש”ח, 63% מתחת לשווי הזה”
  אני מניח שהכוונה ל-1.83 מיליארד אבל עדיין המשפט הזה לא ברור לי..?

  • ינון אריאלי  06/04/2020

   ישראמקו נסחרת בשווי של 1.8 מיליארד, שזה 63% נמוך יותר מהשווי שנגזר לה משווי המאגר (4.8 מיליארד ש”ח).

 • אור  07/04/2020

  לנדל”ן להשקעה שמוצג בשווי הוגן לא אמור להיות פחת..לא?

  • ינון אריאלי  07/04/2020

   צריך, והחברה אכן רושמת את השווי שלו במאזן בניכוי פחת. העניין הוא שבפועל הוא שווה הרבה יותר ממה שרשום במאזן.

 • ירון  07/04/2020

  למה לגבי המס שמשלמים על ישראמקו? קיבלתי לפעמים דבידנד ולפעמים “חלוקת רווחים”. במקרה של דבידנד כל הסכום הועבר למס הכנסה. אשמח לקבל הסברים בנושא מיסוי ההשקעות בחברות הגז.

 • יהודה דמרי  07/04/2020

  שאלה א האם במחיר היום אחרי העליות האחרונות האם עדיין אטרקטיביות.
  ב האם אתה יכול לבחור מתוך הנל שבע שלדעתך הכי כדאיות
  ג האם יש לך אגחים מומלצים בארץ זה יכול להיות גם etf בארץ או בחול
  תודה רבה רבה

  • ינון אריאלי  07/04/2020

   היי יהודה,
   א. המניות עלו אולי בכמה אחוזים בודדים כך שהאפסייד עדיין קיים.
   ב. הסטטיסטיקה מלמדת כי למשקיע שלא עושה ניתוח מעמיק עדיף לרכוש לפחות 12-20 מניות לתיק. איזה מניות? אפשר לעשות ניתוח נוסף או לבחור באקראי – שתי הדרכים יעבדו לאורך זמן.
   ג. אשתדל להעלות גם סקירה על שוק האג”ח עם מספר ניירות מעניינים.

 • עומרי  07/04/2020

  ינון אתה אלוף ! תודה רבה

 • אור  07/04/2020

  ההפרשים בשווי ההוגן הולך לדעתי לרווח והפסד לא? אז החברה כבר הכירה ברווחים הללו
  ולירון- חלוקת רווחים=דיבידנד

  • ינון אריאלי  07/04/2020

   היי אור,
   רק אם הייתה עלייה בשווי ההוגן אז הוא הוכרה כ”רווח מעליית שווי נדל”ן”, אבל בכל מקרה אם הוא יימכר אז החברה תקבל סכום כספי נכבד לקופתה.

 • רפאל  07/04/2020

  שלום ינון.
  אתה יודע אם יש אפשרות לניהול אישי (מניות ולא מדדים) של כספי קרן פנסיה. אני מעוניין להשקיע בהשראתך אך כרגע הכסף הזמין היחיד שלי זה קרן ההשתלמות וקרן הפנסיה..

  • ינון אריאלי  07/04/2020

   היי רפאל,
   לדעתי לא ניתן לנהל כספים בקרן פנסיה בניהול אישי, אבל ניתן לעשות את זה בקרן השתלמות או קופת גמל נזילה. כל מה שצריך זה להעביר אותם למסלול IRA ואז תוכל לנהל את הכסף בעצמך.

 • הדס דיין  08/04/2020

  שלום ינון,
  הייתי מנויה בעבר ורוצה לחדש מנוי

  • ינון אריאלי  08/04/2020

   הי הדס,
   שלחתי לך מייל עם קישור לחידוש מנוי.

 • אור דוניו  08/04/2020

  לינון – האמת שלא הכרתי אותך והופתעתי לקרוא ניתוחים ברמה כלכך גבוהה בעברית, זה דבר שחסר פה בשוק. לשאר הקוראים- ממליץ בחום על המנוי גם אם לא עוקבים אחרי התיק- מכל ניתוח שלו רק אפשר ללמוד, שווה כל שקל

  • ינון אריאלי  08/04/2020

   אור תודה על הפרגון! אני מעריך את זה ואמשיך לעשות לילות כימים כדי לתת תוכן איכותי ורעיונות השקעה אטרקטיביים לכולכם.

 • שולי אייל  08/04/2020

  אהבתי את הניתוח

 • שי  10/04/2020

  איך אפשר להשקיע במניות ישראליות מחו”ל?
  אני גר בארה”ב כרגע ואין לי חשבון בנק כרגע. איך זה עובד ומה צריך לעשות?

  • ינון אריאלי  10/04/2020

   היי שי,
   תוכל לקנות מניות הנסחרות בבורסה בת”א באמצעות חשבון הבנק הישראלי שלך או לפתוח חשבון אצל ברוקר ישראלי (איביאיי, מיטב דש וכד’).
   לחילופין, תוכל לבדוק אצל ברוקר אמריקני כמו אינטראקטיב ברוקרס (Interactive Brokers). ישראלים המתגוררים בישראל לא יכולים לקנות מניות ישראליות דרכו, אבל אולי אתה כתושב ארה”ב יכול.
   בהצלחה

 • שרון גז  15/04/2020

  מה דעתך על טסלה? עומדת בניתוח שלך??

  • ינון אריאלי  15/04/2020

   טסלה חברה איכותית אבל מי שקונה אותה היום חייב להאמין שהיא תשתלט על חלק נכבד משוק הרכב בעתיד. למרות שיש לה יתרון תחרותי מסוים, אני לא בטוח שזה יקרה. המתחרות הן חברות רכב מנוסות שכבר נכנסו לתחום הרכב החשמלי. לכן, אני מעדיף להשקיע בחברות רכב אחרות, רווחיות, עם חובות נמוכים הרבה יותר, שנסחרות בתמחור חסר עמוק היום.

 • גבי בן משה  16/04/2020

  ישראמקו: התעלמת משני גורמים חשובים ! 1 ) המחיר העולמי של הגז שישפיע – אני מקווה – על מחיר הגז בארץ בשנה הבאה – 2 ) שוק ניצוא למצריים שכנראה יקטו בגלל כמויות גז ענקיות שמצאו שם .

  • ינון אריאלי  16/04/2020

   היי גבי,
   אתה צודק וציינתי את שני הסיכונים האלו בסקירה:
   1. שווי המאגר והחוזים עם הלקוחות אינם תלויים באופן ישיר במחיר הגז בעולם, שהוא משתנה ממדינה למדינה. עדיין, בחוזה החדש מול חברת החשמל כבר ידוע שתהיה ירידה במחיר הגז.
   2. המאגרים במצריים אכן גדולים, אבל לא יספוקו גז לישראל. ההסכם עם המצרים נחתם והוא ארוך טווח כך שגם הוא בסיכון נמוך יחסית להיות מושפע מזה. אבל, אתה צודק שיש כאן סיכון.

 • שאלה  23/04/2020

  היי ינון,
  עוקבת אחרי התיק שלך ורוצה עכשיו לעשות שינויים. בהתאמה להמלצתך רוצה לחלק עשרה אחוז מתיק ההשקעות שלי למניות בארץ. עברתי על רשימת המניות הישראליות שהמלצת. האם יש סכום מינימלי של כסף ששווה להשקיע?
  כלומר, לשם הדוגמא. נגיד תיק ההשקעות שלי הוא בסך 100,000.
  עשרה אחוז למניות ישראליות משאיר אותי עם 10,000 שח להשקעה.
  נגיד ויש 20 מניות ישראליות שעניינו אותי זה אומר שעל כך מניה אני שמה 500 שקל.

  בדוגמא הזו לדוגמא אולי קניה של מניה ב500 שקלים בלבד זה לא שווה את זה (אחרי עמלת קניה/מכירה, צפי העליה וכן המס) ולכן אולי עדיף לבחור רק 2 מניות ולשים יותר על כל אחת. 5000 על שתי מניות במקום 500 על 20 מניות.

  אחרי הדוגמא חוזרת על השאלה, האם יש סכום מינימלי שהיית שם על מניה ישראלית, ובהתאם לכך בוחר את מספר המניות שהיית מפזר בתיק?
  מקווה שהשאלה הייתה ברורה.

  • ינון אריאלי  23/04/2020

   אצל ברוקר ישראלי עמלת הקניה של מניות מקומיות היא זניחה. עם זאת, בבורסה בת”א יש מינימום כספי של כ-2000-3000 ש”ח לקנית מניות בשלב המסחר הרציף, כך שתכפילי את הסכום הזה במספר המניות שאת מעוניינת לקנות וכך תגיעי לסכום מינימלי להשקעה. בכל זאת, אם את מעוניינת להשקיע סכום כספי נמוך יותר לכל מניה, אז אפשר לבצע את הקניה בשלב טרום המסחר ושלב הנעילה, שם אין מגבלת מינימום סכום קניה.

 • שאלה  27/04/2020

  כלומר מבחינת הכדאיות, אתה לא רואה סכום מינימלי ככדאי?
  אני פשוט מנסה להבין כדאיות לאור כל העמלות מסביב או שיש מינימום שמתחתיו זה פשוט לא משתלם לקנות מניה באופן עצמאי.

  אם בתיק שלך מניה מסויימת שהיא 5% מתיק ההשקעות, ואני עוקבת וקונה אותה באותו אחוז, אבל תיק ההשקעות שלי קטן יחיסית האם זה עדיין שווה לעקוב אחד לאחד… או שיש שווי תיק מסויים שמתחתיו לא כדאי לעקב?
  למשל אם עקבתי אחרי התיק ועל פי חישוב האחוזים יוצא שאני קונה מניה אמריקאית מסויימת ב1500 שח, שזה סכום נמוך, ואז אני מוסיפה על זה השלמה למינימום + עמלת סוכן + עמלת קניה + עמלה על המרת שקל לדולר + מס רווח האם באופן כללי לא גדל משמעותית הסיכון?

  • ינון אריאלי  27/04/2020

   אצל ברוקר פרטי ישראלי דמי הניהול הם 15 שח לחודש ועמלת הקניה למניה בארה”ב היא 5$ + 1 סנט ליחידה. בשנה ממוצעת יש מעט פעולות מסחר.
   זה יעזור לך להבין כמה יעלה לתפעל את התיק מידי שנה. לרוב, סכום מינימלי להתחיל איתו הוא לפחות כמה עשרות אלפי שח.

 • גילי  29/04/2020

  מה דעתך על השקעה בבנקים בתקופה הזו? נניח לאומי פועלים ודיסקונט..
  תודה מראש

  • ינון אריאלי  29/04/2020

   היי גילי,
   לבנקים המקומיים יש הרבה אתגרים בשנים הקרובות, אבל היסטורית המניות שלהם נראות מעניינות כשהן נסחרות במכפילי הון נמוכים מ-1. עם זאת, צריך לנתח כל בנק לעומק כדי לקבל החלטה מושכלת.

 • עמי  04/05/2020

  ינון מחירי הגז בעולם בירידה בשנים האחרונות אני לא רואה איך תמר ולויתן ישרדו אחראי 2021 .חברת אנרגין מתחילה למכור גז זול לחברת החשמל ולחברות אחרות ,,תמר ביססו את המחיר שלהם לפי מחיר של יחידת חום ב6.2 דולר מתי שהמחיר היום נמוך מעל 60 % המצרים מוכרים גז לירדנים חברת החשמל הירדנית לא תקנה מתמר ולויתן,,בגלל מחיר ופוליטקה ,נכון להיום אין כמעט שיווק לירדן רק לחברה בים המלח ואין שיוק למצרים,,,המצרים לא מחויבים לקנות גז מישראל והירדנים חתמו חוזה עם המצרים,,כמו שאני מכיר את שוק האנרגיה לפי דעתי זה שנים של פירפורי גסיסה

  • ינון אריאלי  04/05/2020

   עמי, רוב המכירות מתמר ילכו לחברת החשמל בחוזה ארוך טווח, שכנראה יהיה במחיר נמוך יותר ממה שיש בהסכם הנוכחי, אבל הוא עדיין יהיה רווחי מאוד לשותפות תמר.

 • עופר כץ  09/05/2020

  שלום לך , אשמח לקבל פרטים ולנסות את התאר לתקופה מקובלת לפני שאני נרשם כמנוי . אפשרי?

 • אהלן  09/05/2020

  BYND עדיין רלוונטית לדעתך?
  (רציתי לקנות כשהיתה ב60 לפני חודש – הבנק הסתבך עם הטפסים.., התלבטתי אם להיכנס ב90, היום ב130.. :( )

  תודה

  • ינון אריאלי  10/05/2020

   אני חושב שהמניה נסחרת בשווי מופרז ביחס לתוצאות הכספיות הנוכחיות שלה ופוטנציאל הצמיחה שלה בעתיד הנראה לעין.

 • אברהם שבתאי  13/08/2020

  ינון בוקר טוב ,
  אלביט הדמיה הון עצמי משוער פי 4 בערך משווי השוק…
  לא מעניינת לטווח ארוך ?
  אין חובות כבר..
  תודה ויום טוב.

  • ינון אריאלי  13/08/2020

   אני לא מכיר את החברה מספיק לעומק כדי לענות על זה.

השאר תגובה

* כתובת המייל שלך לא תפורסם
* אנו מנועים מלענות על שאלות בנוגע למניות ספציפיות

איך לקנות מניות שעולות במאות אחוזים בשנים הבאות? 

X