התיק של ינון

המדריך להשקעה במניות – השקעה מול מסחר (1)

המדריך להשקעה במניות – השקעה מול מסחר (1)

הדימוי השכיח של המשקיע, הוא סוחר מיוזע היושב מול חמישה צגי מחשב עמוסים באינפורמציה וגרפים עם סימונים משונים, בעוד הטלפונים מאחוריו מצלצלים בלי הרף. למרות שישנם לא מעט סוחרים הנוהגים כך, ההשקעה בשוק המניות שונה לגמרי. על מנת להצליח בהשקעה במניות בבורסה, עליכם לשכוח את התמונות הללו, ולהבין כי השקעה היא שונה לגמרי ממסחר. הצלחתכם אינה תלוייה כלל בעובדה שבידכם האינפורמציה העדכנית ביותר מהשניה האחרונה וגם לא אם ברשותכם המחשב המהיר ביותר בעולם.

הכירו את המגרעות של המסחר במניות

מעבר למאמץ והזמן הרב מאוד שנאלצים להקדיש אלו הסוחרים במניות, ומבלי להכנס כרגע לדיון בשאלה האם ניתן בכלל להצליח במסחר במניות לתקופה קצרה, בו נעסוק בשיעור הבא, הם יהיו חייבים להשיג תשואות גבוהות מאוד על מנת לפצות על הגורמים השונים שיצמצמו את הרווחים שלהם.

ראשית, מספר פעולות הקניה והמכירה הרבות שהם מבצעים, כרוכות בתשלום עמלות מסחר מצטברות גבוהות. ישנן גם עלויות מסחר נסתרות שסוחרים רבים אינם שמים אליהן לב, כגון עלות המרווח בין המחיר המציעים המוכרים למחיר שמוצע על ידי הקונים. עלויות נסתרות אלו יהיו אמנם שבריר ממחיר המניה, אך הן עשויות להצטבר לסכומים גדולים אם מתבצעות פעולות מסחר רבות מידי.

סוחרים רבים גם מתעלמים מהעובדה כי כל מכירה של נייר ערך ברווח, כרוכה בתשלום מס של עד 20% על רווח ההון שנוצר. כמובן שאין אפשרות לבטל את תשלום המס הזה, אך פעולות מסחר תכופות מידי, יובילו לתשלום מס גדול הרבה יותר ובסופו של דבר לצמצום רווחינו. בהשקעה לטווח ארוך, לעומת זאת, ניתן בהחלט לצמצם את המגרעות הללו.

מהי השקעה ומדוע זאת הדרך הנבונה עבורך

השקעה במניות, כרוכה גם כן בהקדשת זמן לחיפוש חברות אטרקטיביות לתיק המניות שלך, אך היא שונה לחלוטין ממסחר. משקיע רוכש את החזקותיו במטרה להחזיק אותן לתקופה ארוכה יותר. הוא אינו מנסה לתזמן את מועד הכניסה אל פוזיציה מסויימת, ומתרכז ברכישת מניותיו בנקודה זולה מספיק, כזו שתוביל אותו להשגת תשואה חיובית לאחר שהמניה תעלה אל המחיר האמיתי שלה. אי לכך, אין המשקיע נדרש להקדיש שעות ממושכות לישיבה מתישה מול צגי מחשב רבים, תוך עקיבה סיזיפית אחר התנודתיות הבלתי צפויה במחירי מניותיו. הוא גם אינו צריך להיות קשוב לחדשות הכלכליות מידי כל כמה דקות, על מנת לבדוק אם יש שינוי כלשהו בהתנהגות השוק.

ההתרכזות של המשקיע בטווח הארוך, גם מסייעת לו לצמצם בצורה משמעותית את המגרעות בהם נתקל הסוחר. מיעוט פעולות הקניה והמכירה, מוביל את המשקיע לתשלום עמלות נמוך הרבה יותר, צמצום השפעת המס על תשואת התיק, ובסך הכל להשגת תשואה גבוהה יותר.

הכירו בכך שהשקעה היא כמו משחק שח, בו מחשבה, סבלנות והתמקדות בעתיד הרחוק יותר, הם הדברים שהובילו להצלחה את כל המשקיעים המצליחים ביותר בעולם, ואלו הם הדברים שיובילו גם אתכם להצלחה. ביצוע הצעדים הנכונים חשוב הרבה יותר מהמהירות בה תבצעו אותם.

לחצו כאן בשביל להבין מה קובע את המחיר האמיתי של מניה.

רוצים לדעת איזה מניות אני קונה עכשיו?
לחצו כאן לצפייה בתיק שלי

איך לקנות מניות שעולות במאות אחוזים בשנים הבאות? 

X